Zavřít reklamu

Zdá se, že Apple vidí budoucnost ve smíšené/virtuální realitě. Nedávno představil svůj první AR headset Vision Pro a nyní si podle všeho nechal patentovat zařízení pro smíšenou a virtuální realitu, které by mohlo připomínat brýle Samsung Gear VR.

Jak zjistil web ZDNET, Apple si tento týden zajistil patent na zařízení, které by za pomoci iPhonu nebo iPadu fungovalo jako náhlavní souprava pro smíšenou či virtuální realitu. Zařízení je popisováno jako něco, co vypadá jako brýle s připevněným nastavitelným popruhem, přičemž iPhone nebo iPad by se „vlezl“ do přední části, kde by byla umístěna zásuvka.

 

Pokud vám popis zní povědomě, nemýlíte se. V roce 2015 představil Samsung zařízení s názvem Gear VR, které poháněly androidové telefony. Ty sloužily jako displej a procesor, zatímco zařízení samotné fungovalo jako ovladač. Relativně brzdy však korejský obr jeho výrobu ukončil.

Je důležité poznamenat, že patent nezaručuje, že zařízení, které popisuje, někdy spatří světlo světa. V podstatě to znamená, že inženýři cupertinského giganta o něm uvažují.

V souvislosti s oznámením headsetu Vision Pro a datem uvedení na trh v roce 2024 Apple vyzval vývojáře, aby mu pomohli vybudovat ekosystém smíšené reality. Vzhledem k vysoké ceně 3 500 dolarů (asi 76 tisíc Kč) si však zařízení nebude moci dovolit zdaleka každý. To by nicméně mohla změnit potenciálně cenově dostupnější náhlavní souprava, jako je ta popisovaná v patentu.

Dnes nejčtenější

.