Zavřít reklamu

Ať už jste náruživí plavci, nebo někdo, kdo si ne vždy vzpomene hodinky sundat, když jde do sprchy, solidní vodotěsnost, nebo vůbec nějaká, je u nositelných zařízení pro mnohé důležitou vlastností. Zde se dozvíte, jak jsou na tom Galaxy Watch4 a Watch5. 

V posledních několika letech byla nositelná zařízení, jako je řada Galaxy Watch, navržena tak, aby si poradila s různými úrovněmi vystavení vodě. A je to logické, protože i segment klasických hodinek spoléhá na to, že jim voda neublíží. Jenže Galaxy Watch jsou přece jen kusem elektroniky. Kolik moc tedy vody vlastně snesou?

IP68 

Řady Galaxy Watch4 a Watch5 mají stupeň krytí IP68, který se dělí na dvě proměnné. První číslo udává, na jaké úrovni odolají hodinky pevným částicím, jako je prach a nečistoty. Druhé číslo pak představuje úroveň odolnosti vůči kapalinám. V případě hodinek Galaxy Watch4, Watch4 Classic, Watch5 a Watch5 Pro je tedy stupeň odolnosti proti prachu 6 a proti vodě 8, což jsou v obou případech velmi vysoké hodnoty.

Hodnocení IP68 je totiž obecně považováno za velmi dobré a umožní vám si s hodinkami zaplavat a nemít poté s nimi nějaké problémy, pokud to budete dělat jen po určitou dobu a do určité hloubky. Při stupni krytí IP68 tak můžete hodinky ponořit až na 30 minut do hloubky 1,5 metru. Samsung výslovně neuvádí, že s hodinkami můžete plavat, ale zároveň ve své aplikaci Samsung Health nabízí hned několik plaveckých cvičení speciálně určených právě pro jeho hodinky. 

5 ATM / 50 m 

Jiné hodnocení hodinek Galaxy Watch pro použití ve vodě má hodnotu 5 ATM. To ostatně najdete napsané i na spodní straně hodinek a označuje, jakému tlaku vody mohou být hodinky vystaveny, než do otvorů pronikne voda, která by je poškodila. V souvislosti s označením 5 ATM se můžete setkat i s ekvivalentem 50 m, to ale neznamená, že byste se s hodinkami mohli ponořit do 50m hloubky. Jde jen o povrchové plavání.

Samsung sám totiž u své nové generace hodinek výslovně uvádí: „Galaxy Watch5 odolají vodnímu tlaku do hloubky 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. Nejsou vhodné k potápění nebo jiným aktivitám s vysokým tlakem vody. Pokud jsou vaše ruce nebo zařízení mokré, je nutné je před jakoukoliv další manipulací nejprve vysušit.“

Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete udělat si pár koleček v bazénu nebo dokonce v oceánu, měli byste před vstupem do vln aktivovat vodní zámek (při vodní aktivitě se aktivuje automaticky). Po namočení do chlorové nebo slané vody je pak ideální hodinky umýt. 

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.