Zavřít reklamu

Je zde doba dovolených a možná i vy plánujete někam vyrazit. Nejdříve je však nutné cestu naplánovat, což zahrnuje pořízení pokud možno nejlevnějších letenek, rezervaci vhodného hotelu a další záležitosti, které pro mnoho lidí nejsou úplně příjemné. Naštěstí je tu Google, který vám plánování cesty může velmi usnadnit, a to pomocí těchto tipů a triků.

Najděte si nejlevnější lety pomocí Letenek

Google nabízí službu Letenky, která vám pomůže najít nejlevnější lety odpovídající vašim potřebám. Lety zde můžete seřadit podle řady faktorů, včetně emisí. V rámci služby můžete vyhledávat i hotely či rekreační pronájmy. Vyhledávat je můžete podle řady kritérií, jako je cena, kategorie hotelu (pokoje u rekreačního pronájmu), hodnocení hostů nebo vybavení. Vše pěkně přehledně a na jednom místě.

Použijte chatbota k vytvoření itineráře vaší cesty

Chatboti jsou mocným nástrojem i v oblasti cestování. Řekněme, že cestujete z Prahy do Káhiry a jste milovníky zvířat a rostlin a chcete itinerář na tři dny. Žádný problém, zadejte chatbotovi ChatGPT příslušný dotaz (nezapomeňte, že můžete i v češtině) a na zvířata a rostliny zaměřený itinerář je na světě.

Naplánujte si trasy s Mapami

Mapy Google jsou bezesporu jednou z nejlepších aplikací pro Android. A neslouží pouze k navigaci. Pomůže vám také najít místa, zobrazit ulice, sledovat provoz v reálném čase nebo rezervovat hotely.gační produkt. Aplikace vám také pomůže najít místa, rezervovat hotely, zobrazit ulice, sledovat provoz v reálném čase a mnoho dalšího.

Mapy vám samozřejmě skvěle poslouží k naplánování vašich tras pro výlety. Nejenže můžete kontrolovat provoz na silnicích, ale můžete tyto informace také použít k naplánování nejlepšího času k odjezdu a získání upozornění na nehody, zastávky a další překážky na cestě. Aplikace vás informuje, jestli se na cestě nachází mýtné a kolik se platí.

Přeložte si vše pomocí Překladače a Lens

Cestování do zahraničí je skvělý způsob, jak se dozvědět více o světě, zažít nezapomenutelná dobrodružství, poznat různé kultury a ochutnat jídla, která jste nikdy předtím neochutnali. ůzných jazyků, je to úžasné. Někdy se v jedné zemi mluví více než stovkou jazyků.

Když se pohybujete v neznámém prostředí, je pravděpodobné, že narazíte na jazyky, které neznáte. Od jídelních lístků a cedulí až po mluvená oznámení a konverzace s cizími lidmi se při cestování setkáte s řadou neznámých jazyků. A s angličtinou zdaleka všude nepochodíte.

Naštěstí je tu aplikace Překladač Google, který vám umožní na vašem telefonu překládat text, zvuk, a dokonce i obrázky. K přeložení obrázku nebo nápisu můžete v Překladači použít funkci Google Lens. K dispozici máte klávesnici, která vám umožňuje psát svůj jazyk, a aplikace jej automaticky převádí do psané i mluvené podoby. Překladač vám také umožňuje překládat zvuk z jednoho jazyka do druhého.

Snadný a rychlý převod měn

Není moc dobrý nápad cestovat do jiné země bez znalosti jejího směnného kurzu. I zde vám Google pomůže. Stačí jen do jeho vyhledávače nebo do adresního řádku zadat měnu a částku, kterou chcete převést, spolu s cílovou měnou a stisknout Enter.  Výsledky vám umožní převést libovolnou částku do a z vámi zvolených měn. Můžete se také podívat na aktuální směnné kurzy ve formě grafu.

Dnes nejčtenější

.