Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 3. do 7. července obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy Note10, Galaxy S20 FE, Galaxy A53 5G, Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3.

Na všechny výše uvedené telefony začal Samsung vydávat červencový bezpečnostní patch. U řady Galaxy S22 nese aktualizace firmwarovou verzi S90xBXXS6CWF6, má velikost kolem 305 MB a jako první dorazila do Evropy, u řady Galaxy S21 verzi G99xBXXS9EWF3 a jako první se objevila v Jižní Americe, u řady Galaxy Note10 verzi N97xFXXS8HWF3 a jako první byla dostupná ve Švýcarsku, u Galaxy S20 FE (verze s čipem Snapdragon) verzi G780GXXS6EWF3 a jako první byla zpřístupněna v některých zemích Evropy, Asie a Jižní Ameriky, u Galaxy A53 5G verzi A536EXXS7CWF6 a jako první „přistála“ v Bolívii a Panamě, u Galaxy Z Foldu3 verzi F926BXXS4EWF3 a jako první dorazila do některých zemí Střední a Jižní Ameriky, jako je Panama, Mexiko, Argentina, Brazílie, Kolumbie, Peru nebo Paraguay, a u Galaxy Z Flipu3 verzi F711BXXS5EWF3 a jako první byla dostupná opět v některých zemích Střední a Jižní Ameriky.

Červencová bezpečnostní záplata opravuje celkem 90 bezpečnostních chyb nalezených v telefonech a tabletech Galaxy. Z těchto 90 oprav většinu (52) poskytl Google a zbytek Samsung. Tři z těchto chyb byly označeny jako kritické, zatímco 56 jako vysoce nebezpečné. Zbývající chyby představovaly středně vysoké riziko.

Některé z 38 vulnerabilit, které opravil korejský obr, souvisely s ruční instalací balíčků pomocí příkazu ADB, nesprávným řízením přístupu v audio systému, identifikátorem čipové sady UWB nebo službou Galaxy Themes. Opraveny byly také problémy s nesprávným řízením přístupu v aplikaci Nastavení a několik funkcí interního testování mělo problémy se zápisem mimo hranice, což umožňovalo hackerům spustit nežádoucí kód.

Většina těchto bezpečnostních chyb se týkala zařízení běžících na Androidu 11, 12, 12L a 13. Některé problémy souvisely s čipsety Qualcommu, grafickými čipy Mali a PowerVR a správou paměti.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.