Zavřít reklamu

Čínská společnost OnePlus začátkem roku oznámila, že na jeho konci představí svůj první skládací smartphone. O něco později se v éteru objevila informace, že by mohl nést název OnePlus V Fold. Před pár dny unikly jeho první rendery a nyní i jeho specifikace. A pokud jsou správné, mohl by se stát velmi vážným konkurentem chystané skládačky Samsungu Galaxy Z Fold5.

Podle webu MySmartPrice se bude OnePlus V Fold chlubit 7,8palcovým AMOLED displejem s rozlišením 2K a 120Hz obnovovací frekvencí. Byl by tak o 0,2 palců větší než ten u Galaxy Z Foldu5. Velikost vnější obrazovky není známa, má však mít stejné rozlišení i obnovovací frekvenci jako hlavní displej.

OnePlus V Fold se má dále pyšnit trojitým fotoaparátem s rozlišením 48, 48 a 64 MPx, přičemž druhý prý bude sloužit jako ultraširokoúhlý objektiv a třetí jako teleobjektiv. Dva „neprimární“ fotoaparáty by tak měly mít vyšší rozlišení než ty u příštího Z Foldu (u něj se konkrétně spekuluje o rozlišeních 12 a 12 MPx). Co se týče předních fotoaparátů, jedna (na vnějším displeji) má mít rozlišení 32 MPx a druhá (na vnitřní obrazovce) rozlišení 20 MPx.

Zařízení má pohánět aktuální vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2, který prý bude spárován s 16 GB operační paměti a 256GB úložištěm. Baterie má disponovat kapacitou 4800 mAh a podporovat 67 W rychlé nabíjení (u příštího Z Foldu se spekuluje o kapacitě 4400 mAh a 25W „rychlém“ nabíjení).

Na základě těchto informací to vypadá, že OnePlus V Fold by mohl mít v některých ohledech lepší specifikace než Galaxy Z Fold4 a Z Fold5. Samsung však bude mít s největší pravděpodobností výhodu v oblasti softwaru, protože pro své skládačky již několik let optimalizuje nadstavbu One UI. Kromě toho by příští Z Fold mohl být prvním ohebným telefonem s odolností proti vodě a zároveň proti prachu (údajně podle standardu IP58). Dodejme, že Z Fold5 bude společně se sourozencem Z Flip5 představen již za několik týdnů, konkrétně 27. července.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.