Zavřít reklamu

Chystáte se vypravit na výlet nebo dovolenou? Pak se vám jistě budou hodit naše tipy, jak na cestách šetřit baterii vašeho telefonu Galaxy.

Zapněte úsporný režim

Největší úsporu energie vám přinese aktivace Úsporného režimu. Ten omezí funkce, které snižují výdrž baterie, jako je použití sítě na pozadí, kontrola polohy a vyšší obnovovací frekvence. Zapnete jej takto:

  • Jděte do Nastavení.
  • Klepněte na možnost Péče o baterii a zařízení.
  • Klepněte na položku Baterie.
  • Zapněte přepínač Úsporný režim.

Když na něj klepnete, můžete si ručně zvolit další limity pro šetření baterie, jako je vypnutí Always On režimu nebo omezení rychlosti procesoru na 70 %. Na stejné obrazovce kromě toho můžete zapnout možnost Omezení aplikací a domácí obrazovky, se kterou dosáhnete maximální úspory energie.

Upravte si jas displeje

Jedním z největších žroutů baterie v mobilních zařízeních je displej. Snižte jeho jas, pokud jej máte nastavený na příliš vysokou hodnotu, nebo ještě lépe zapněte funkci adaptivního displeje, pokud ji máte vypnutou. Ta jas koriguje lépe, než když jej máte nastavený na fixní hodnotu, a v průběhu času spotřebovává méně energie, protože jej obvykle udržuje na nižší úrovni. Upravit si jas či zapnout funkci adaptivního jasu můžete v Nastavení→Displej.

Nastavte si nižší časový nižší limit displeje

Čím déle zůstane obrazovka telefonu zapnutá, tím více baterie spotřebuje. Je tak dobré mít časový limit displeje nastaven na co nejkratší dobu. Nejnižší hodnota, kterou si můžete nastavit, je 15 sekund a nejvyšší 10 minut. Časový limit displeje si můžete nastavit v Displej→Časový limit displeje.

Zapněte tmavý režim

Pokud máte telefon s obrazovkou typu OLED, energii můžete také ušetřit zapnutím tmavého režimu. Navíc tím šetříte své oči. Tmavý režim aktivujete v Nastavení→Displej.

Vypněte živou tapetu či videotapetu

Živé tapety či videotapety jsou sice efektní, spotřebovávají však zbytečně moc „šťávy“. Pokud tak v telefonu máte nastavenou živou tapetu či videotapetu, změňte ji na statickou. Pokud máte telefon s OLED displejem, nastavte si tmavou tapetu, protože tyto obrazovky u černé barvy nerozsvěcují pixely, a tak šetří energii.

Vypněte služby, které nepotřebujete

Hodně energie můžete též ušetřit vypnutím služeb a funkcí, které momentálně nepotřebujete. Jde například o Wi-Fi, určování polohy, Bluetooth nebo NFC. Většinu z těchto služeb a funkcí obsloužíte z panelu rychlých nabídek. Alternativou je zapnutí režimu Letadlo, který vypne většinu výše zmíněných služeb (ale také mobilní signál, což na cestách opravdu není dobré), takže jej berte jako krajní možnost.

Dnes nejčtenější

.