Zavřít reklamu

Operační systém Android nabízí celou řadu skvělých funkcí a vlastností, kterými se Apple nechal posléze inspirovat u svého operačního systému iOS. Jednou z věcí, které mohli jablíčkáři androidistům dlouho závidět, a na kterou museli čekat relativně dlouho, jsou widgety všeho druhu.

Společnost Apple představila v červnu letošního roku svůj nový operační systém iOS 17. Spoustu novinek, které se zde s velkou slávou objevily, a kterých se jablíčkáři dočkali vůbec poprvé, ale majitelé smartphonů s operačním systémem Android důvěrně znají již řadu let. Patří mezi ně mimo jiné také interaktivní widgety. Už na widgety jako takové si jablíčkáři museli počkat poměrně dlouhou dobu. Nejprve se dočkali widgetů na ploše, teprve nedávno přišly také widgety pro zamčenou obrazovku. Oba druhy widgetů nechal Apple až do letošního června stagnovat, a teprve letos nabídl možnost interaktivních widgetů. Majitelé iPhonů a iPadů tedy konečně budou moci pozastavit hudbu nebo odškrtnout úkol, aniž by byli nejprve přesměrováni do aplikace.

V předchozích verzích iOS jste klepnutím na widget přešli přímo do příslušné aplikace. Vývojáři aplikace ale nyní mohou do svých widgetů v systému iOS 17 začlenit interaktivní funkce, které uživatelům umožňují provádět interakci přímo z widgetu, aniž by museli aplikaci otevírat. Například v aplikaci Připomínky od společnosti Apple si uživatelé mohou přímo ve widgetu odškrtávat splněné úkoly. Podobně widgety Hudba a Podcasty obsahují tlačítko pro přehrávání, které uživatelům umožňuje spustit přehrávání médií. V systému iOS 17 se interaktivní widgety objeví na domovské obrazovce, zamykací obrazovce a v novém pohotovostním režimu. Na to, jak budou vypadat interaktivní widgety v iOS 17, se můžete podívat do fotogalerie.

Dnes nejčtenější

.