Zavřít reklamu

Je těžké ubránit se neustálému srovnávání operačních systémů Android a iOS. Oba systémy mají specifické cílové skupiny a jsou v mnohém diametrálně odlišné, zároveň se ale najde spousta věcí, které jablíčkáři závidí androidistům – a naopak.

Jednou z funkcí, kterou Apple letos v červnu představil spolu s operačním systémem iOS 17, jsou takzvané Contact Posters – tedy přizpůsobitelné profily, které si můžete nastavit jak u sebe, tak i u vašich kontaktů. Právě tato funkce by se v budoucnu mohla rozhodně stát nativní součástí operačního systému Android nebo respektive alespoň One UI 6.0, protože Google ji do Androidu 14 už asi přidat nestihne.

Oba operační systémy samozřejmě již nyní nabízí jisté možnosti přizpůsobení kontaktních karet. Zmíněná funkce v iOS 17 ale zcela mění způsob, jakým se vám jednotlivé kontakty budou zobrazovat při volání. Ke každému kontaktu lze přiřadit nejen fotografii, ale také Memoji, barevné pozadí, a přizpůsobit také barevné schéma a font. Takto vytvořené „plakáty“ se následně zobrazují ve full-screen zobrazení při příchozích hovorech, zprávách a hovorech FaceTime. Možnost přizpůsobení zobrazení kontaktů mají smartphony s Androidem díky funkci Call Background, ta je ale k dispozici pouze pro zařízení produktové řady Galaxy s operačním systémem Android 11. K přizpůsobení „volací“ obrazovky může posloužit také aplikace Kustom Lock Screen Maker. Bylo by ale rozhodně skvělé, kdyby Google v budoucnu umožnil přizpůsobení kontaktů v takovém rozsahu, v jakém jej Apple představil v iOS 17.

Dnes nejčtenější

.