Zavřít reklamu

WhatsApp je globálně nejpopulárnější aplikací na posílání zpráv. Dlouhou dobu však počtem funkcí a funkcemi jako takovými zaostával za konkurenčními aplikacemi, jako je Signal nebo Telegram. To se nicméně v poslední době hmatatelně mění k lepšímu. A zdá se, že proud nových funkcí do WhatsAppu jen tak nevyschne. Zde je pět novinek, které by měl brzy dostat.

Vylepšený výběr médií

Jednou z chystaných novinek je vylepšený výběr mediálních souborů. Nejnovější betaverze androidového WhatsAppu ukazuje očíslované miniatury, když uživatel vybere více mediálních souborů. Dříve aplikace u zvolených mediálních souborů ukazovala jen „fajfky“. Čísla jsou mediálním souborům přidělena v pořadí, v jakém byly vybrány.

WhatsApp_vylepseny_vyber_medii

Automatické ignorování spamových hovorů

Do WhatsAppu se také chystá funkce, která vás účinně ochrání před spamovými hovory. Funkce s názvem Silence Unknown Callers (umlčet neznámé hovory) automaticky zobrazí a ignoruje spamové hovory od lidí, které nejsou ve vašem telefonním seznamu. Díky tomu budete moci pokračovat v používání telefonu, aniž byste byli obtěžováni oznámeními na příchozí hovory od podvodníků. Jejich čísla se každopádně budou zobrazovat v seznamu hovorů, takže je v případě potřeby můžete kontaktovat.

WhatsApp_ochrana_pres_spamem

Možnost používat více WhatsApp účtů v rámci jedné aplikace

Toto bude pro mnohé uživatele ta vůbec nejdůležitější novinka. Umožní totiž přidat do jedné aplikace dva různé WhatsApp účty. To znamená, že uživatelé nebudou muset používat funkce jako Dual Messenger nebo Zabezpečená složka, aby na stejném telefonu mohli používat dva různé WhatsApp účty. Tato funkce užitečná pro ty, kteří mají více profilů (osobní a pracovní), ale rádi s sebou nosí pouze jedno zařízení.

WhatsApp_dva_ucty_v_jedne_aplikaci

Možnost posílat fotky ve vysokém rozlišení

WhatsApp také v blízké budoucnosti uživatelům umožní posílat fotografie ve vysoké kvalitě. Při odesílání fotografií si budou moci zvolit možnost s názvem HD quality, která se však zobrazí jen při výběru fotky velké velikosti. Fotografie ve vysoké kvalitě budou zabírat více místa na úložišti a jejich odesílání bude trvat déle. Stojí za zmínku, že tato funkce bude omezena na fotografie sdílené v rámci vašich konverzací.

WhatsApp_HD_fotky

Odesílání krátkých videozpráv

Poslední zajímavou novinkou, která se do WhatsAppu chystá, je možnost odesílat krátké videozprávy, konkrétně v délce až 60 sekund. Vzhledem k tomu, že videozprávy se budou nahrávat a odesílat v reálném čase, nabídnou ve srovnání s předem nahraným videem, které lze uložit pro pozdější použití, pocit bezprostřednosti a autentičnosti. Stojí za zmínku, že stejně jako běžná videa budou i videozprávy chráněny koncovým šifrováním, které zajistí, že se k nim nedostane nikdo nepovolaný (včetně samotné aplikace).

WhatsApp_videozpravy

Dnes nejčtenější

.