Zavřít reklamu

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že příští ohebné telefony Samsungu Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 budou jako vůbec první skládačky disponovat odolností proti prachu (spolu s odolností proti vodě). To však nyní zpochybnil legendární leaker.

Podle leakera Ice universe, jehož leaky týkající se Samsungu jsou maximálně spolehlivé, Galaxy Z Fold5 nebude mít certifikaci IP58, jak někteří jiní leakeři v poslední době tvrdili. Bude tak zřejmě disponovat certifikací IPX8 jako aktuální Z Fold. Pokud jsou informace Ice universe správné (což je více než pravděpodobné), lze očekávat, že certifikaci IP58 bude postrádat i druhý chystaný skládací smartphone korejského obra, tedy Galaxy Z Flip5.

Podle dostupných úniků bude Galaxy Z Fold4 vybaven 7,6palcovým ohebným Dynamic AMOLED displejem s rozlišením 2176 x 1812 px a dynamickou obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz a 6,2palcovou vnější obrazovkou stejného typu s rozlišením 2316 x 904 px a stejnou (též dynamickou) obnovovací frekvencí jako hlavní displej. Pohánět jej má čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23 a kterému prý bude sekundovat 12 GB operační a 256 nebo 512 GB vnitřní paměti.

Fotoaparát má mít rozlišení 50, 12 a 12 MPx, přičemž druhý bude s největší pravděpodobností sloužit jako ultraširokoúhlý objektiv a třetí jako teleobjektiv. Přední kamerka (zabudovaná do ohebného displeje) bude podle všeho mít rozlišení 4 MPx a druhá (na vnější obrazovce) rozlišení 10 MPx. Baterie má disponovat kapacitou 4400 mAh a podporovat 25W „rychlé“ nabíjení. Telefon se má nabízet ve třech barvách, a to černé, béžové a modré.

Samsung nové skládačky představí již za několik týdnů, konkrétně 27. července. Kromě nich podle všeho na scénu uvede i chytré hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic a tabletovou řadu Galaxy Tab S9.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.