Zavřít reklamu

Samsung začal zvát domácí uživatele Galaxy Z Foldu4 do nového betatestu. Nejedná se však o beta aktualizaci s nadstavbou One UI 6.0, postavenou na Androidu 14, na kterou všichni netrpělivě čekáme, nýbrž o aktualizaci, která pravděpodobně zůstane exkluzivní pro skládací telefony a možná tablety Galaxy.

Jak informoval legendární leaker Ice universe, Samsung otevřel v Jižní Koreji beta program nadstavby One UI 5.1.1 pro Galaxy Z Fold4. Stejně jako minulý rok se zdá, že korejský obr naplánoval aktualizaci s One UI x.1.1  pro svá skládací zařízení. A podobně jako loni to vypadá, že aktualizace s One UI x.1.1 bude mít omezenou dostupnost, jakmile opustí fázi beta. Jiné je naopak to, že loni Samsung pro nadstavbu One UI 4.1.1 beta program neotevřel.

Aktualizace má poměrně dlouhý protokol změn a vylepšuje řadu aspektů, od multitaskingu a režimu Flex po aplikace Samsung Health, Galerie a fotoaparátu.

One UI 5.1.1 zjednodušuje způsob, jakým lze přepnout vyskakovací aplikaci na zobrazení rozdělené obrazovky tak, že aplikaci podržíte v horní části vyskakovacího okna a přetáhnete ji na jednu stranu. Nadstavba kromě toho nyní uživatelům umožňuje vidět na hlavním panelu až čtyři nedávno použité aplikace a panel se také automaticky upraví podle počtu aplikací, které obsahuje.

Vylepšení dostal i režim Flex. Konkrétně bylo vylepšeno ovládání médií, a to přidáním funkce rychlého převíjení vpřed a vzad. Kromě toho je nyní možné si v rámci oblíbeného režimu přizpůsobit panel nástrojů a uživatelé mohou přidávat, odebírat, přesouvat a měnit pořadí ikon dlouhým stisknutím. Za zmínku také stojí, že funkci více oken nyní podporuje více aplikací.

Několik skvělých vylepšení dostává prostřednictvím One UI 5.1.1. i aplikace Samsung Health. Uživatelé hodinek Galaxy Watch5 a Watch5 Pro budou mít možnost provádět měření teploty pokožky během spánku a funkce Sleep Coaching byla vylepšena tak, aby uživatelům pomohla snadněji zlepšit jejich spánkové návyky.

Aplikace Galerie nyní umožňuje měnit datum a čas u vodoznaků. A aplikace fotoaparátu má vylepšený design režimu Pro v rámci režimu Flex, díky kterému uživatelé mohou snadněji měnit manuální nastavení, jako je citlivost a rychlost závěrky.

One UI 5.1.1 také přináší některé změny v okně náhledu remasteru fotografií a usnadňuje aplikaci efektů. Uživatelé mohou též kopírovat a vkládat filtry a efekty z jedné fotky do druhé.

Mezi další změny patří vylepšená funkce táhni a pusť u aplikace Moje soubory a domácí obrazovky, lepší informace o úložišti v rámci aplikace Moje soubory, možnost měnit režimy ze zamykací obrazovky nebo vylepšené podrobnosti správy paměti u nabídky Péče o zařízení.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.