Zavřít reklamu

I když moderní smartphony mají extrémně spolehlivé baterie, je dobré je čas od času zkontrolovat a podívat se, jak na tom „zdravotně“ jsou. Tento návod vám řekne, jak na Samsungu zkontrolovat stav baterie.

Od té doby, co Samsung začal pro svá zařízení nabízet delší softwarovou podporu, uživatelé mají mnohem větší motivaci ponechat si své telefony déle než jeden či dva roky. To je spojeno s tím, že vlajková zařízení korejského obra (a nejen jeho) rok od roku nenabízejí zásadní vylepšení, takže ponechat si o něco déle třeba předloňskou „vlajku“ Galaxy S21 Ultra není špatná věc.

To, co vám však může nadělat vrásky na čele, je opotřebovaná baterie telefonu Galaxy, která se blíží konci své životnosti. Opotřebované baterie lze nicméně poměrně snadno vyměnit, a to díky partnerství Samsungu se společností iFixit. Zákazníci se tak mohou mnohem snadněji dostat k náhradním dílům a pro většinu z nich bude výměna baterie „brnkačka“. Tato služba však funguje pouze ve vybraných zemích (u nás ne).

Jak na telefonu Galaxy zkontrolovat stav baterie

Pokud máte podezření, že se baterie vašeho telefonu blíží konci své životnosti, můžete použít oficiální aplikaci Samsung Members, abyste měli jistotu. Pokud ji na svém telefonu nemáte, stáhněte si ji zde. Aplikace nabízí celou řadu diagnostických nástrojů včetně toho, který otestuje stav baterie. Tento nástroj spustíte takto:

  • Otevřete aplikaci Samsung Members.
  • Klepněte na možnost Diagnostika.
  • Zvolte položku Diagnostika telefonu.
  • Zaskrolujte dolů a klepněte na „Stav baterie“.

Váš telefon poté spustí diagnostiku baterie a během několika sekund vám podá zprávu. Získáte rychlý přehled o výdrži baterie a celkové kapacitě. Cokoli nad 80 % původní kapacity baterie je v pořádku. Pokud je to 80 % a méně (což byste měli poznat mimo jiné častějším nabíjením telefonu), navštivte nejbližší servisní středisko Samsungu.

Dnes nejčtenější

.