Zavřít reklamu

Google začal v úterý prodávat svůj první skládací smartphone Pixel Fold a při této příležitosti upozornil na několik aplikací, které byly od základu přepracovány, aby se přizpůsobily větším displejům. Jde jak o jeho vlastní aplikace, tak aplikace třetích stran.

Google již minulý měsíc při odhalení Pixel Foldu a Pixel Tabletu uvedl, že mění design pěti desítek svých aplikací tak, aby si lépe rozuměly s ohebnými telefony. Šlo například o aplikace Google Home nebo Google Keep. Nejnověji byla přizpůsobena větší obrazovce aplikace Počasí.

Google ve svém blogovém příspěvku vysvětlil, že tyto změny se drží tří designových principů, a to dvoupanelového rozvržení, kontinuity aplikací a responzivních layoutů. Pokud jde o zmíněnou aplikaci Počasí, jeho zcela modrá obrazovka, která se dříve objevovala na tabletech s Androidem a která na domovské obrazovce neukazovala příliš podrobností, je nyní pryč. Místo ní je tu rozhraní bohaté na informace, které vyžaduje mnohem méně klepání a posouvání pro zobrazení důležitých údajů o počasí.

U aplikace Google Keep má uživatel možnost prohledat levý panel a najít určitou poznámku, jakož i možnost ji upravit na tom pravém. Stejně jako Počasí i tato populární poznámková aplikace po rozložení Pixel Foldu přejde na dvoupanelové rozložení.

Dalšími aplikacemi optimalizovanými pro první skládačku amerického technologického giganta jsou „appky“ třetích stran, jako je Deezer, Line a SideChef. Je pravděpodobné, že jejich seznam se brzy rozšíří. Toto oznámení přichází v době, kdy Google vydává nová rozhraní API a nástroje, které mají vývojářům pomoci s optimalizací jejich aplikací pro zařízení s velkými displeji.

Dnes nejčtenější

.