Zavřít reklamu

V roce 2019 Google oznámil novou identitu značky pro svůj mobilní operační systém. O necelé čtyři roky později technologický obr aktualizuje logo Androidu novým nápisem a 3D verzí ikonické hlavy robota.

Hlavní změnou v nápisu je to, že začíná velkým písmenem. V novém fontu jsou také písmena  „n“ a „r“ dokonale zaoblená, čímž se Google vrací ke stylu futuristických nápisů z let 2008 a (v menší míře) 2014.

Změnu též zaznamenala ikonická hlava robota, nacházející se vedle nápisu. Ta již není plochá, ale trojrozměrná, což jí určitě sluší více.

3D hlavy jsme mohli poprvé vidět již na veletrhu CES 2023. Tehdy se však zobrazovaly vedle nápisu, který začínal malým „a“.  V té době Google také vytvořil řadu výrazných verzí – např. když se hovořilo o aplikaci Android Auto, hlava byla vyvedena jako pneumatika. Aktualizovaný nápis s trojrozměrnou hlavou robota jsme pak mohli poprvé vidět v reklamě na Android, která propagovala aplikace Googlu pro telefony Galaxy S23 Ultra a Galaxy Z Flip4.

Google nyní webu 9to5Google novou identitu značky potvrdil a dodal, že o ní v budoucnu uslyšíme více. Nové logo se pravděpodobně objeví na spouštěcí obrazovce u všech zařízení s Androidem. Značka se aktuálně zobrazuje jako „Powered by Android“. Dávalo by smysl, aby Google aktualizaci loga spustil společně s ostrou verzí Androidu 14, která má dorazit v srpnu.

Dnes nejčtenější

.