Zavřít reklamu

Dnešní smartphony mají běžně 3, 4, 6 nebo 8 GB operační paměti, ty nejlepší pak 12 nebo 16 GB. Vůbec nejvíce RAM, a to 18 GB, se pak chlubí herní telefon Nubia REDMAGIC 7 Pro. A někomu to je údajně stále málo, protože prý chystá smartphony s 24 GB paměti.

Známý leaker Digital Chat Station podle webu Android Authority na čínské sociální síti Weibo uvedl, že na obzoru jsou telefony, které budou disponovat až 24 GB operační paměti. Nezmiňuje se o konkrétním modelu či značce, pouze o „Oga“. Pod tímto označením se údajně skrývá subjekt seskupující čínské značky OnePlus, Oppo a Realme.

Ať už telefon s 24 GB RAM představí kdokoli, otázkou je, jestli tolik paměti v telefonu vůbec potřebujeme. Z různých testů i naší zkušenosti vyplývá, že zcela dostatečným množstvím je 8 až 12 GB. S takovouto kapacitou se nemusíte bát ani náročného multitaskingu nebo otevření více karet webového prohlížeče.

Jinými slovy řečeno, i když budete mít telefon s 24 GB paměti, pravděpodobně neuvidíte znatelný rozdíl ve fungování oproti smartphonu s 8 nebo 12 GB. Takže je to opět hlavně marketingové vnadidlo, jako třeba počty MPx nebo rychlosti nabíjení.

Galaxy S23 Ultra a další modely řady Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.