Zavřít reklamu

Samsung začal minulý týden pro řadu Galaxy S23 konečně vydávat červnovou aktualizaci. Aktualizace debutovala v některých asijských zemích a tento týden se začala rozšiřovat do Evropy. Přináší zejména vylepšení fotoaparátu, přičemž pro mnoho uživatelů bude tím největším přidání 2x zoomu do portrétního režimu.

Před touto aktualizací umožňovaly Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra pořizování portrétních fotek pouze při 1x a 3x přiblížení, z čehož někteří uživatelé neměli radost. Naštěstí byly informace o tom, že Samsung na telefonech testuje možnost 2x zoomu u portrétního režimu, správné. Nová možnost podle všeho používá 50MPx výřezy z 200MPx fotoaparátu u nejvyššího modelu a 12MPx výřezy z 50MPx snímače u základního a „pluskového“ modelu, takže kvalita by měla být konzistentní, ať už pořizujete fotografie s 1x, 2x nebo 3x přiblížením. Galaxy S23 Ultra pravděpodobně nabídne o něco lepší kvalitu, jelikož má k dispozici vyšší počet megapixelů.

Stojí také za zmínku, že červnová aktualizace přináší důležitou změnu ve způsobu, jak na telefonech řady Galaxy S23 funguje funkce nouzového SOS. U starších verzí nadstavby One UI smartphony Galaxy vytočily tísňové číslo, když bylo třikrát rychle za sebou stisknuto zapínací tlačítko, a funkce nouzového SOS byla vždy zapnutá. Samsung později přišel s možností tuto funkci vypnout a na novějších telefonech, jako je Galaxy S23, také změnil požadované stisknutí zapínacího tlačítka ze tří na pět, jak to funguje u standardního Androidu.

Nový update však možnost vypnutí nouzové funkce SOS odstranil. Není jasné, jestli se jedná o záměrnou nebo náhodnou změnu, ale po nainstalování aktualizace stisknutí zapínacího tlačítka pětkrát za sebou vždy zahájí volání na číslo tísňové linky, které jste si dříve nastavili.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.