Zavřít reklamu

Doba letních dovolených se pomalu ale jistě blíží. Mezi nejoblíbenější destinace patří u Čechů kromě jiného také Chorvatsko, které láká svou nádhernou přírodou a plážemi, lákajícími nejen k potápění. Co byste měli vědět, než odjedete na dovolenou do Chorvatska?

Spousta lidí volí jako dopravu na letní dovolenou v Chorvatsku cestu autem. Trvá několik hodin, je relativně nízkonákladová, a vše máte ve vaší vlastní režii. Od letošního roku je navíc Chorvatsko součástí eurozóny a Schengenského prostoru, takže sem můžete jezdit bez hraničních kontrol a pohodlně platit eury. Mezi oblíbené destinace v Chorvatsku patří malebné přístavní městečko Poreč, Plitvická jezera, město Split, Makarská riviéra nebo třeba ostrov Krk. Milovníci památek pak s oblibou navštěvují Dubrovník.

Na cestu do Chorvatska vybavte sebe a případně i děti občanskými průkazy nebo pasy. Pokud s sebou berete čtyřnohého mazlíčka, nezapomeňte na čip, očkování, a cestovní doklad – se všemi náležitostmi vám jistě rád poradí váš veterinární lékař. Řidiči by neměli zapomínat na dálniční známky, případně na finance pro nákup dalších dálničních známek v zahraničí. Na dovolené v Chorvatsku vám zajisté přijdou vhod i užitečné aplikace pro váš smartphone – kromě navigace jistě oceníte třeba virtuálního turistického průvodce Croatia Travel Guide Offline, elektronický slovníček Simply Learn Croatian nebo třeba aplikaci Croatia Traffic Info s užitečnými informacemi o dopravě.

Dnes nejčtenější

.