Zavřít reklamu

Technologický pokrok nám obecně umožňuje žít snadnější a pohodlnější život. Usnadňují nám jej mimo jiné funkce, jako je bezkontaktní placení. Tu umožňuje základní technologie NFC, kterou dnes disponuje každý jen trochu lepší androidový telefon. Organizace NFC Forum, která má její vývoj na starosti, nyní zveřejnila, jaké s ní má plány pro příštích pět let.

Organizace NFC Forum vznikla ve spolupráci s technologickými giganty již v roce 2004, a to s cílem koordinovat a zefektivnit snahu o zlepšení technologie NFC. Dnes tato technologie umožňuje různé automatizace chytré domácnosti a stojí také za službami jako Peněženka Google. Organizace nyní odhalila svůj technologický plán do roku 2028, jenž nastiňuje několik klíčových oblastí výzkumu a vývoje.

Členové organizace se shodli, že je nutné zvýšit bezdrátový přenos energie přes NFC ze současného limitu jednoho wattu. Jeho zvýšení na tři watty by mělo být dostatečné pro napájení malých bezdrátových zařízení i pro vytváření nových aplikací, které dříve nebyly kvůli omezenému napájení prozkoumány. Organizace také plánuje čtyř až šestinásobné zvýšení dosahu bezdrátového přenosu dat přes NFC. Aktuální limit je 5 mm, takže pokud by se zvýšil na 20 nebo 30 mm, mohlo by to vyřešit problémy se zarovnáním antény, které někdy při dosahu 5 mm vznikají, a bezkontaktní platby by mohly konečně dostát svému jménu.

Kromě toho NFC Forum doufá, že jediná interakce s anténou NFC bude sloužit jako spouštěč pro více akcí. To by mohlo být užitečné zejména u domácích automatizačních systémů, v aplikacích IoT nebo při skladování. A konečně, čipy NFC v zařízeních by měly být schopny sdílet, jak by se měly recyklovat produkty, což by pomohlo oběhovému hospodářství stát se udržitelnějším.

Organizace tento plán vytvořila ve spolupráci se svými členy, mezi které patří jedni z největších globálních technologických obrů jako Samsung, Google, Apple, Qualcomm, Sony nebo Huawei. Organizace plán sdílela veřejně, aby o technologii NFC zvýšila povědomí a zdůraznila význam svého úsilí.

Dnes nejčtenější

.