Zavřít reklamu

Britská společnost JCB, která se zaměřuje primárně na výrobu strojů ve stavebnictví, je zpět na smartphonové scéně se dvěma androidovými odolnými telefony. A soudě podle jejich parametrů by novinky s názvem JCB Toughphone a Toughphone Max mohly být solidní konkurencí pro řadu Samsungu Galaxy XCover.

JCB Toughphone disponuje 5,7palcovým LCD displejem s rozlišením HD+ a kapkovitým výřezem skrývajícím 20MPx přední kamerku. Toughphone Max má podstatně větší 6,67palcový LCD displej s rozlišením FHD+ a kruhovým průstřelem uchovávajícím stejný selfie fotoaparát, jako má sourozenec. Obrazovky obou telefonů chrání sklo Gorilla Glass s pryžovým lemem pro větší ochranu před pádem. Jejich odolnost také zvyšuje tvrzený polykarbonátový rám a kovové prvky na zádech. Oba kromě toho splňují vojenský standard odolnosti MIL-SPEC-810G a jsou prachuvzdorné a voděodolné podle standardu IP68.

Oba telefony pohánějí čipy od MediaTeku – u Toughphonu je to konkrétně čipset Helio P22, kterému sekunduje 6 GB operační paměti a 128GB úložiště, a u Toughphonu Max čip Dimensity 700, který je spárovaný s 8 GB operační paměti a 256GB úložištěm. Co se týče fotoaparátu, Toughphone je vybaven jedním zadním fotoaparátem s rozlišením 20 MPx, zatímco Toughphone Max je osazen 48MPx hlavním fotoaparátem, 16MPx ultraširokoúhlým objektivem, 2MPx makro kamerou a VGA modulem.

Toughphone je napájen baterií s kapacitou 4050 mAh, zatímco Toughphone Max se pyšní 12200miliampérhodinovou, která mu podle výrobce v pohotovostním režimu zaručuje 30denní výdrž. První zmíněný telefon je softwarově postaven na Androidu 13, zatímco jeho sourozenec se dodává s o rok starší verzí.

Za Toughphone bude JCB chtít 300 liber (asi 8 250 Kč), za Toughphone Max pak dvojnásobek (zhruba 16 500 Kč). Prodávat se začnou od poloviny července.

Dnes nejčtenější

.