Zavřít reklamu

Motorola nepředstavila jen model Razr 40 Ultra, ale také Razr 40. Má sice odlehčenou výbavu, ale také o to příjemnější cenu. O levnějším Flipu Samsungu se spekuluje už nějaký ten čas, pořád ale nepřichází. Nicméně právě teď je ta doba, která ukazuje, že to už jde.

Pokud Galaxy Z Fold láká na výbavu a velký displej, Z Flip je jiný. Je to lifestylové zařízení, po kterém sáhnou zákazníci znudění všemi těmi plackami, pro které jsou specifikace až na druhém místě. Jenže Samsung nasadil původní cenu Z Flipu hodně vysoko, a to i když se nyní téměř po roce n trhu pohybuje někde kolem 25 tisíc Kč.

Vrcholnou Motorolu Razr 40 Ultra doprovodil ještě jeden model, který má „jen“ 1,5“ vnější displej, ten vnitřní je ale plnohodnotný a to 6,9“ pOLED s adaptivní obnovovací frekvencí až 144 Hz. Odlehčovalo se i na čipu, který je Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 – vadí to ale reálně něčemu? Chcete-li herní smartphone, stejně nebude véčko tím, po kterém sáhnete, a to navíc v případě té nižší řady. Paměť je 8 nebo 12 GB, ta integrovaná je 256 GB.

Fotoaparáty jsou dva, tedy 64MPx hlavní a 13MPx ultraširokoúhlý. Selfie má 32 MPx. Baterie je dokonce 4000mAh s 30W nabíjením. Ve finále to není zas tak špatné, když vezmete v potaz i jednotnou tloušťku zařízení v zavřeném stavu, které má 15,8 mm. Celková hmotnost je 188,6 g. Když se na Razr 40 podíváme jako celek, jasně z toho vyjde, že to bude prodejní bestseller pro všechny, kteří chtějí skládačku a nezáleží jim ani tak na značce, ale především ceně. Důležité totiž je, že je to novinka.

Motorola Razr 40 boduje cenou

V portfoliu Samsungu můžete sice sáhnout po Z Flipu3, ale budete kupovat už předloňský model, což nemusí být mnohým po vůli. Novinka Motoroly má jít i u nás do prodeje se začátkem července za cenu 21 599 Kč. Ta z ní dělá nejdostupnější nové véčko s ohebným displejem současnosti s velmi příjemným poměrem cena/výkon.

Už na konci července ale čekáme přispění Samsungu do tohoto segmentu trhu. Měl by představit 5. generace svých skládaček a bylo by velice milé vidět, kdyby se snažil poskytnout svou technologii větším masám lidí. Od Motoroly mu totiž hrozí reálná konkurence, první skutečná s celosvětovou distribucí. Je tedy poměrně na čase snažit se přetáhnout uživatele klasických smartphonů na něco nového, a to i v případě majitelů iPhonů, kteří se skládačky Applu asi nikdy nedočkají. Takže kdy jindy, když ne teď? Za rok už může být pozdě.

Motorolu Razr 40 Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.