Zavřít reklamu

Překládací sluchátka WT2 Edge byla vytvořena s cílem vyřešit množství problémů, se kterými se lze setkat při používání běžných překladatelských aplikací. Využívají pokročilou překladatelskou technologii a protokoly HybridComm společnosti Timekettle, které zprostředkovávají překlad do mateřského jazyka každého uživatele.

Přestože technologie překladu pokročila do té míry, že nepředstavuje žádný problém mít nejrůznější zařízení určená k tomuto účelu neustále po kapsách, v praxi jsou mnohé překladače a překladatelské aplikace pro telefony stále poněkud neohrabané. Kupříkladu je obtížné je používat v prostředích, kde se vyskytují dva nebo více jazyků, jako je třeba obchodní schůzka.

Nejen pro tyto situace vyvinula společnost Timekettle překladač WT2 Edge, tedy pár sluchátek, která umožňují překládat vaši řeč přímo do jiných kompatibilních sluchátek nebo prostřednictvím telefonu dalším účastníkům konverzace.

Efektivita WT2 Edge spočívá ve způsobu zpracování řeči. Ta je zachycena mikrofonem, který blokuje nežádoucí řeč v pozadí využívajíc k náběru metodu Beamforming. Software Timekettle pro rozpoznávání hlasu následně hlasový projev rozdělí na segmenty, aby ji jazykový procesor mohl zpracovat a na konci byl výstupem co možná nejpřesnější překlad. Skvělé je také to, že se zařízení bude nadále zlepšovat a postupně dosahovat vyšší přesnosti, čím déle jej budete používat.

Pokud jde o zpracování, Timekettle používá technologii, kterou nazývá „TurboFast SI Technology“. Princip spočívá v několika krocích. Sluchátka musí zaznamenat vaši mluvu, přeložit ji a přehrát výstup. Díky vestavěné pokročilé technologii simultánního tlumočení jsou data zpracována velice rychle a výsledek je uživateli okamžitě prezentován.

Překlad v rekordním čase

WT2 Edge využívají k překladu řeči rychlé internetové připojení, jehož prostřednictvím jsou informace předávány překladačům v cloudu s nízkou latencí. To ve výsledku znamená, že se sluchátka mohou spolehlivě ujmout překladu v rekordním čase. V případě potřeby jsou WT2 Edge schopna překládat i offline a poradí si s více než 110 jazyky.

Na první pohled se nejedná o nic neobvyklého, design se podobá AirPods společnosti Apple, s tím rozdílem, že ve stopce jsou samozřejmě umístěny zmíněné mikrofony, zařízení je uvnitř vybaveno potřebným zpracovávajícím hardwarem a baterií s dlouhou výdrží. K dispozici jsou dva způsoby využití. Sluchátka lze použít jako běžný překladač k přepisu vlastní řeči, která se zobrazí na vašem telefonu nebo můžete sluchátka spárovat s ostatními v místnosti a nechat WT2 Edge, aby jim zprostředkovala váš projev v jejich jazyce a naopak. A právě tato metoda je to, co produkt odlišuje, protože dokáže spojit více jazyků v jedné místnosti a prolomit tak jazykovou bariéru.

Pro ty, kteří se často účastní obchodních jednání s lidmi různých národností, se tak WT2 Edge hodí dokonale. Jsou však také skvělou volbou pro všechny, kdo nyní žijí v jiném regionu a potřebují rychle komunikovat. Využití sluchátka najdou i u studentů v zahraničí, kterým zejména v počátcích mohou výrazně usnadnit učení.

Sluchátka jsou v prodeji ve verzi s podporu offline překladu a bez ní, přičemž cena je 299 dolarů a 350 dolarů v případě vybavenější varianty. Vybrat si můžete také některý zvýhodněný bundle, jež společnost nabízí na svém webu. Na českém trhu se produkt prodává mezi 7 a 8 tisíci korunami.

Dnes nejčtenější

.