Zavřít reklamu

Společnost Amazfit oznámila novou sérii Cheetah v rámci své řady Performance. Zaměřuje se především na běžce. Vrcholným modelem je Cheetah Pro, který svým designem připomíná přece jen více produkci Garminu. Má ostatně i stejné omezení. 

Cheetah Pro Jsou inzerovány jako „prémiové hodinky pro elitní běžce, kteří chtějí optimalizovat svůj výkon“. Obsahují 1,45“ Always-On AMOLED displej s rozlišením 480 x 480 pixelů. Jsou chráněny Gorilla Glass 3 a mají špičkový jas 1 000 nitů, takže informace na displeji by měly být čitelné i za jasného slunečního světla. Displej také podporuje více jak stovku ciferníků, jak uvádí výrobce. 

Luneta je vyrobena z titanové slitiny pro prémiový a profesionální vzhled, zatímco pouzdro je vyrobeno z polymeru vyztuženého vlákny, aby byly hodinky lehké, takže zde je jasná inspirace Garminem. Vyjma tlačítka je zde ale i korunka, která zase může naopak odkazovat k Apple Watch. Řemen je nylonový, nastavitelný a o šíři 22 mm.

Trenér s AI 

Protože je Cheetah Pro zaměřen na běžce, přichází s trenérem Zepp poháněným umělou inteligencí, který poskytuje personalizované běžecké plány přizpůsobené cílům uživatele, které se budou týden od týdne přizpůsobovat výkonu a kondici nositeli hodinek. Může také poskytnout vědecké pokyny, které by měly pomoci porozumět pokroku. V některých zemích přijde Zepp Coach i jako AI chatbot. 

Ten využívá generativní umělou inteligenci a aplikovaný large language model (LLM) k rozpoznání popisu přirozeného jazyka uživatele prostřednictvím hlasových nebo psaných příkazů, aby poskytl snadno srozumitelné odpovědi na sportovní otázky. Amazfit k tomu uvádí: „Je to jako být na individuálním tréninkovém sezení se skutečným osobním koučem.“

Amazfit Cheetah Pro6

Mezi další funkce hodinek zaměřené na běžce patří Virtual Pacer, Race Achievement Prediction a Track Run Mode. Virtual Pacer vám umožňuje nastavit cíl tempa, a jakmile budete mít za sebou několik běhů, můžete pomocí Race Achievement Prediction zjistit, jak byste si vedli v den závodu. Track Run Mode poskytuje údaje o čase, vzdálenosti a tempu pro každé kolo a v případě potřeby může algoritmus hodinek opravit vaši trajektorii a vzdálenost, aby se zajistilo, že vaše údaje o výkonu budou odpovídat zvolené trase. Je zde i technologie MaxTrack GPS využívající dvoupásmovou GPS. 

Baterie je 440mAh, kdy poskytuje zařízení výdrž 14 dní, 7 dní při intenzivním používání, 26 hodin na GPS. Voděodolnost je 5 ATM. Největší problém je ale systém, kterým je Zepp OS 2.0. Podporuje sice nějakých 100 aplikací, ale není to Wear OS. Cena hodinek začíná na 300 dolarech (cca 6 500 Kč) a jsou již k dispozici na webu Amazfitu.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.