Zavřít reklamu

Apple obecně platí za inovátora. Do jisté míry to doložil i představením nového produktu Vision Pro. I on ale často a rád kopíruje, a to třeba funkce operačních systémů. Oproti konkurenci má však tu výhodu, že tyto funkce umí hodně často dotáhnout k dokonalosti, jako je tomu třeba u funkce StandBy. Zde tak najdete 4 funkce, které Android již má, ale iOS 17 je přidává jako své novinky. 

Režim StandBy 

Když už jsme nakousli režim StandBy, tak v předchozím článku jsme jej chválili a zmiňovali, jak doufáme, že jej Samsung přinese v One UI 6.0. Pravda je taková, že Android už jej v jistém ohledu nabízí nyní, avšak jen pro telefony Pixel, které položíte na originální stojánek společnosti Google s bezdrátovým nabíjením. Nevypadá to tak hezky, ale umí zobrazovat fotky i třeba ovládání chytré domácnosti.

Off-line mapy 

Umí to vlastně téměř každá aplikace s mapovými podklady (Sygic, Here i Mapy.cz) a nyní se to konečně pro majitele iPhonů naučí i Apple Mapy. Jen letmo společnost ve výpisu novinek iOS 17 totiž zmínila, že její titul nabídne možnost procházet mapy bez nutnosti připojení k internetu. Jen tak mimochodem, Mapy Google mají tuto možnost už od roku 2011.

iOS 17 3

Live Voicemail 

Když vám někdo volá a vy hovor nepřijímáte, může volající nahrát zprávu, která se vám ale zobrazí jako její textový přepis. Podle „hodnoty“ informací můžete ještě hovor dodatečně přijmout. Funkce Call Screen je však na telefonech Pixel Googlu dostupná už od roku 2019 a o přepis se stará Google Asistent. Takže ani zde nic nového pod sluncem, jen to v podání Applu vypadá zase trochu lépe.

Apple-WWDC23-iOS-17-iPhone-14-Pro-3-up-230605

Siri 

I když byla hlasová asistentka Siri první, nyní těžce nestíhá. Její novinkou v iOS 17 bude to, že už na její vyvolání nebudete muset zvolat „Hey Siri“ ale prostě jen řeknete Siri a příkaz. Stejně ale pracuje i Alexa Amazonu, Asistent Googlu už více jak 3 roky pak nabízí konfiguraci vlastních příkazů, kdy jeho „jméno“ nemusíte vyslovit vůbec. Příkaz Hey Siri ale stále zůstává aktivní, takže můžete tohoto asistenta vyvolávat pořád tak, jak jste byli zvyklí.

Dnes nejčtenější

.