Zavřít reklamu

Streamovací gigant Spotify již dlouho pracuje na funkci bezztrátového (Hi-Fi) zvuku, což je něco, co konkurenční audio platformy jako Apple Music a Amazon Music svým uživatelům nabízejí již léta. To by se však mohlo brzy změnit, protože Spotify se funkci údajně chystá spustit koncem letošního roku.

Zní to jako dobrá zpráva, že? Nicméně je tu docela podstatný háček. Podle agentury Bloomberg totiž bude funkce bezztrátového zvuku placená. Konkrétně má být součástí nového předplatitelského plánu, kterému prý Spotify interně říká Superpremium. Bude se údajně jednat o jeho nejdražší plán, který by měl kromě této funkce zahrnovat konkrétní počet bezplatných audioknih měsíčně. Dodejme, že u zmíněných konkurenčních platforem je Hi-Fi zvuk dostupný v rámci standardních předplatitelských plánů.

V tuto chvíli není známo, kolik by mohl nový předplatitelský plán stát, z loňského průzkumu Spotify však vyplývá, že uživatelé by byli ochotni za „platinový“ plán s bezztrátovým zvukem a dalšími funkcemi platit 20 dolarů (asi 440 Kč) měsíčně. Je tak možné, že údajný „superprémiový“ plán bude stát právě tolik.

Spotify oznámilo záměr přinést Hi-Fi zvuk na svou platformu již v roce 2021. Z neznámých důvodů však tento plán nevyšel. Nyní to vypadá, že funkce na ni zanedlouho konečně dorazí, i když podle všeho nebude pro všechny.

Dnes nejčtenější

.