Zavřít reklamu

Spotify testuje nový playlistový mix, který uživatelům pomůže poslouchat jejich nedávno přehrávané skladby, i když jsou offline. Na chystanou funkci upozornil sám šéf globálně populární platformy na streamování hudby Daniel Ek.

Tato funkce se podle Eka nazývá Your Offline Mix a je „navržena pro chvíle, kdy možná nejste online“. Ek dále sdílel screenshot toho, co vypadá jako obrazovka Spotify v iOS verzi, a který nám dává celkem dobrou představu o tom, jak nová funkce bude vypadat a fungovat. Snímek obrazovky ukazuje zařízení v režimu letadla a demonstruje alespoň jeden scénář, pro který je nový mix navržen.

Na screenshotu je seznam skladeb zobrazen s dobou trvání 3 hodiny a 31 minut, což by mělo uživatelům poskytnout dostatek času pro poslech, když je jejich připojení slabé nebo jsou offline. Spotify je jednou z nejlepších služeb pro streamování hudby a již nyní uživatelům nabízí možnost stahovat hudbu k poslechu offline. Tato možnost však vyžaduje, aby si uživatelé vybrali své oblíbené skladby ručně, což může být pro ty, kteří mají rádi různé hudební žánry, zdlouhavé a časově náročné. Nová funkce to v podstatě dělá za ně.

Konkurenční platforma pro streamování hudby YouTube Music již dlouho nabízí předplatitelům funkci Offline Mixtape, která automaticky stahuje často (či nedávno) streamované skladby na smartphony a chytré hodinky, takže je jasné, kde se Spotify inspirovalo.

Dnes nejčtenější

.