Zavřít reklamu

Před několika týdny se v éteru objevila informace, že globálně populární aplikace na zasílání zpráv WhatsApp až podezřele často používá mikrofon telefonů s Androidem. Nyní vyšlo najevo, že to nebyla chyba aplikace, nýbrž Androidu.

tweetu vývojářů Androidu zveřejněném ve středu Google citoval „nedávnou chybu Androidu týkající se omezeného počtu uživatelů aplikace WhatsApp, která v systému vytvořila chybné indikátory ochrany osobních údajů a oznámení na panelu ochrany osobních údajů“. Konkrétně to vypadalo, jako by WhatsApp téměř neustále přistupoval k mikrofonu androidového zařízení, což by mělo velké dopady na soukromí dotčených uživatelů.

Někteří postižení uživatelé z chyby obviňovali WhatsApp, ten však od začátku tvrdil, že jde o „bug Androidu, který nesprávně přiřazuje informace na panelu ochrany osobních údajů“, nikoli o chybu samotné aplikace. A nyní se ukázalo, že měl pravdu.

Google to dnes potvrdil a dodal, že chybu již opravil. Je součástí nejnovější verze WhatsAppu. Zároveň poděkoval WhatsAppu za spolupráci a omluvil se za „zmatek“, který tato chyba mohla uživatelům způsobit.

Dnes nejčtenější

.