Zavřít reklamu

Zatímco Meta pracuje na řadě nových funkcí pro svou aplikaci pro zasílání zpráv WhatsApp, propašovala do aplikace skutečně obří chybu. Tedy údajně, protože se ji snaží hodit na Google. Aplikace totiž neustále používá mikrofon, i když ji uživatel zavře. Zdá se, že tento problém se týká mnoha smartphonů se systémem Android, včetně těch od Samsungu. 

Na tuto chybu mikrofonu aplikace WhatsApp bylo poprvé upozorněno na Twitteru, kdy je zde jako důkaz i snímek obrazovky s ukázkou historie činnosti mikrofonu v panelu ochrany osobních údajů systému Android. Je na něm jasně vidět, že WhatsApp přistupuje k mikrofonu opravdu velmi často. Aktivita mikrofonu byla navíc jasně viditelná i prostřednictvím oznámení se zelenou tečkou na stavovém řádku zařízení.

Meta na situaci reagovala a uvedla, že problém spočívá v operačním systému Android, nikoli v samotné aplikaci. Zástupci WhatsAppu tedy tvrdí, že je chyba naopak v Androidu, která „chybně přiřazuje“ informace do panelu ochrany osobních údajů. Google by to měl již prošetřovat.

Nejhorší na tom je, že WhatsApp reagoval až poté, co se o svůj názor na tuto záležitost podělil i Elon Musk, a to jak jinak než na Twitteru. Jak jste asi uhodli, Muskova reakce nebyla zrovna pozitivní, kdy obvinil WhatsApp z nedůvěryhodnosti. Ať už je to jakkoli, pro miliardy lidí, kteří WhatsApp používají, je to znepokojující situace, protože je tím skutečně ohroženo jejich soukromí. Prozatím zde totiž není žádná náprava a je otázka, jak dlouho na ni budeme čekat. 

Dnes nejčtenější

.