Zavřít reklamu

I když zařízení pro virtuální a rozšířenou realitu jsou tu s námi již řadu let, zájem o tento segment nebyl v poslední době tak velký, jak možná někteří očekávali. To se však pravděpodobně změní díky nedávnému uvedení prvního headsetu Applu pro rozšířenou realitu s názvem Vision Pro. V očekávání uvedení dalších AR/VR headsetů na trh se Samsung údajně chystá představit pro takováto zařízení nové senzory.

Podle známého leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Revegnus představí Samsung ještě tento týden nové 3D ToF senzory. Učinit tak má v rámci akce VLSI Symposium 2023. Jeden ze senzorů má prý obrazový procesor na čipu, 65nm BSI (Back Side Illumination) vrstvu, 28nm CMOS oblast a má být schopen měřit vzdálenost až na 5 metrů při snímkové frekvenci 60 fps.

Jde prý o čip s nízkou spotřebou, a to konkrétně jen 188 mW. Pokud jsou tyto informace správné, tento i druhý senzor by určitě bylo možné použít v moderních AR/VR headsetech. Ty by mohly používat více takových senzorů k měření blízkých oblastí, předmětů a gest rukou.

Je dost dobře možné, že těmito novými senzory Samsung v budoucnu osadí své vlastní řešení, kterým bude chtít konkurovat právě Apple Vision Pro. Je to také příležitost pro další konkurenci, která nemusí vymýšlet všechno a jen to poskládá. Pravděpodobně ale narazí na operační systém. Zde se jasně spoléhá na Google.

Dnes nejčtenější

.