Zavřít reklamu

I když Samsung je v posledních letech lídrem, pokud jde o pravidelné aktualizace, je jen zřídkakdy prvním, kdo představuje zařízení s předinstalovanou nejnovější verzí Androidu. Například Galaxy S21 FE, který byl uveden na scénu loni v lednu, byl prvním telefonem Galaxy, který běžel na Androidu 12. Majitelé smartphonů a tabletů Galaxy letos očekávají aktualizaci s Androidem 14 a z něj vycházející nadstavbou One UI 6.0.

Nyní přinesl web Sam Lover informaci, že příští „budgetová vlajka“ Samsungu Galaxy S23 FE bude prvním telefonem Galaxy, který se bude dodávat s Androidem 14 a One UI 6.0. Podle předchozích úniků bude smartphone disponovat čipsetem Exynos 2200, 8 GB operační a 128 či 256 GB vnitřní paměti a 50MPx hlavním fotoaparátem. Představen by měl být ještě letos nebo na začátku příštího roku.

U nadstavby One UI 6.0 lze očekávat mimo jiné tyto funkce Androidu 14:

  • Šipka zpět: pokud je na vašem telefonu zapnuta navigace gesty, uvidíte na okraji obrazovky šipku zpět uzavřenou v bublině, když přejedete prstem z levého nebo pravého okraje displeje a vrátíte se zpět. Podporuje dynamické motivy.
  • Vylepšené sdílení: menu sdílení nyní obsahuje přizpůsobené akce a nabídne snadnější přístup k různým možnostem sdílení v rámci aplikace.
  • Jazykové preference: Systém při otevírání klávesnice podporuje stejný jazyk, jaký používá aktuální program.

Nadstavba by dále měla přinést vylepšenou bezpečnost, průhlednou navigační lištu nebo možnost sdílení nablízko. Na první způsobilá zařízení Galaxy by měla dorazit v říjnu, ještě předtím však pro ni Samsung otevře beta program.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.