Zavřít reklamu

Samsung by měl později v tomto roce vydat z Androidu 14 vycházející nadstavbu One UI 6.0. Nadstavba One UI byla vždy klíčovým faktorem v úspěšném příběhu korejského obra, protože dobrý telefon nedělá jen hardware, ale i software. O novinkách One UI 6.0 toho v tuto chvíli moc známo není, my bychom si každopádně přáli, aby nadstavba přinesla tyto tři hlavní změny:

  • Odstranění duplicitních aplikací: Každý telefon má nějaké duplicitní aplikace, například dva kalendáře, dva e-mailové klienty nebo dvě aplikace pro přehrávání hudby. Aplikace s alternativami zbytečně zabírají místo na úložišti, takže Samsung by měl najít způsob, jak je odstranit.
  • Lepší přizpůsobení ohebným displejům: Samsung je světově největším výrobcem skládacích smartphonů. V One UI jsou však stále určité prvky, které vypadají příliš malé nebo jsou nešikovně umístěné, protože ještě nebyly plně přizpůsobeny ohebným displejům. Očekáváme, že One UI 6.0 přijde s designovými vylepšeními, která pro ohebné displeje zavádí Android 14, aby skládačky nabídly komfortnější uživatelský zážitek.
  • Pokročilé možnosti přizpůsobení: One UI nabízí řadu možností přizpůsobení, pokud jde o téma, písmo, styl a ikony. Verze 6.0 by však mohla jít ještě dál a umožnit uživatelům změnit věci, jako je barva stavového řádku nebo vzhled notifikačního panelu.

Podle dostupných úniků začne Samsung nadstavbu One UI 6.0 na první zařízení Galaxy (těmi budou s pravděpodobností hraničící s jistotou telefony řady Galaxy S23) vydávat v říjnu. Ještě předtím, zřejmě v červenci či srpnu, by pro ni měl otevřít beta program.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.