Zavřít reklamu

Program Samsungu Self Repair nyní konečně funguje v několika evropských zemích a umožňuje uživatelům zařízení Galaxy nakupovat náhradní díly a sady nástrojů pro pohodlné domácí opravy vlastními silami podle oficiálních pokynů. Program se konkrétně týká smartphonových řad Galaxy S20, S21 a S22 a notebooků Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360.

Samsung nyní zpřístupnil svůj program Self Repair v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii. Je tu však několik „ale“.

Za prvé, v době psaní tohoto článku nebyla ještě spuštěna oficiální stránka programu Self Repair v Německu, i když v ostatních zemích uvedených výše je stránka již aktivní. Za druhé, program Self Repair pro Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 je (a bude) dostupný pouze v Německu, Itálii, Švédsku a Velké Británii. A za třetí, program Self Repair pro Evropu není podporován známým internetovým obchodem iFixit, jako je tomu v USA, kde program debutoval před rokem.

Pro řady Galaxy S20, S21 a S22 nabízí Samsung originální díly, jako jsou displeje, zadní skleněné panely, sady baterií a desky plošných spojů USB-C portu. Společnost také nabízí originální díly pro Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360, včetně displejů, zadních a předních krytů, baterií, touchpadů, zapínacího tlačítka se snímačem otisků prstů a gumových nožiček.

Balíček s obrazovkou a baterií, zadní panel a obvodová deska pro USB-C pro telefony Galaxy S22 a S22+ vyjde zhruba na 145, 42 a 40 eur (asi 3 500, 1 000 a 950 Kč). Stejné komponenty pro Galaxy S22 Ultra stojí přibližně 200, 56 a 37 eur (zhruba 4 800, 1 330 a 900 Kč). Ceny se liší podle trhu, zdá se však, že jsou jen o málo vyšší než ceny komponent na volném trhu.

V tuto chvíli není jasné, zda korejský obr plánuje rozšířit program Self Repair do dalších zemí starého kontinentu. Šéf divize Mobile eXperience TM Roh však řekl, že „Samsung rozšiřuje přístup k programu Self Repair po celém světě (…)“, takže existuje jistá šance, že program bude někdy zpřístupněn i u nás.

Dnes nejčtenější

.