Zavřít reklamu

Červenec se nám kvapem blíží a my očekáváme, že společnost Samsung v dohledné době vydá oficiální oznámení o tom, kdy a kde bude pořádat svou letní akci Galaxy Unpacked. Předpokládáme tedy, že to bude poslední červencový týden, konkrétně 26. Července, a to v kongresovém a výstavním centru COEX v jihokorejském Soulu. Co ale od události čekat? 

Je toho skutečně hodně. Samsung má za sebou únorové představení řady Galaxy S23, kdy poněkud tišeji následovala nová Áčka, zejména ta v případě Galaxy A34 a A54. Pořád nám toho ale opravdu hodně chybí a je dost dobře možné, že to na nás Samsung navalí najednou. Vyjma ohebných telefonů a hodinek bychom se mohli dočkat i tabletů, sluchátek, lokalizačních štítků a dokonce jednoho telefonu.

Skládačky 

Je 100% jistotou, že Samsung na své následující akci ukáže nové generace svých ohebných telefonů Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Revoluce se rozhodně nečeká, příjemná evoluce by ale přijít mohla. Více informací máme zatím především o Flipu, který by měl mít větší vnější displej. Kdyby chtěl Samsung překvapit, mohl by však přijít ještě s jedním dostupnějším modelem Flipu, který by neobsahoval takovou výbavu, ale měl by příjemnější cenovku.

Chytré hodinky 

Skládačky už poměrně pravidelně doprovází i chytré hodinky společnosti. Letos bychom se měli dočkat opět dvou modelů o dvou velikostech, kdy bude chybět Galaxy Watch řady Pro, ale vrátí se naopak Galaxy Watch s přídomkem Classsic. Jak moc velký pokrok to bude, samozřejmě teprve uvidíme, neočekáváme ale, že by se Samsung pustil do nějakých experimentů, a proto se dá vlastně čekat jen hybrid modelu Pro s otočnou lunetou.

Tablety 

O řadě Galaxy Tab S9 toho uniká stále více a více, a právě dostupné úniky jsou předzvěstí samotného představení produktu, takže se dá skutečně doufat, že Samsung spolu se skládačkami ukáže i novou řadu tabletů. Vzhledem k velkým displejům a nadstavby pracující s nimi to ostatně dává větší smysl, než kdyby společnost čekala na začátek příštího roku a Galaxy S24. Řada Galaxy Tab S8 totiž byla představena s telefony Galaxy S22. Protože ale Samsung aktualizuje vrcholné tablety jednou cca za rok a půl, je právě teď ta ideální chvíle.

Wearables 

Nejen hodinky, přijít by měla i sluchátka. Konkrétně by se mělo jednat o Galaxy Buds3. Doufáme, že budou mít matnou úpravu, uvítali bychom také o něco lepší ergonomii. Přestože tvar sluchátek řady Galaxy Buds je navržen tak, aby pomáhal lepšímu utěsnění v uchu, díky jejich velké velikosti může mít uživatel často pocit, že mu vypadnou ven. Očekáváme i příchod další generace příslušenství Galaxy SmartTag, tedy lokalizačních štítků, na které Samsung tak nějak zapomněl. Své řešení prý údajně chystá i Google, a proto by bylo vhodné jej s novou generací předběhnout.

Galaxy S23 FE 

Je to tedy čistá spekulace, ale byla by to poměrně pecka. Bude to půl roku po řadě Galaxy S23 a bude to před iPhony 15 a Google Pixely 8. Google navíc na konferenci I/O představil model Pixel 7a, kterému by mohl být S23 FE ideální konkurencí, což se dá říci třeba i Nothing Phone (2), který má být představen také v červenci. Už zde máme i informace o baterii a další podrobnosti, takže by bylo poměrně příhodné příliš nečekat a letní trh oživit i o klasický smartphone, který by mohl ideálně bodovat svou nižší cenovkou.

Dnes nejčtenější

.