Zavřít reklamu

Modré a zelené bubliny spolu bojují od té doby, kdy se iMessage staly synonymem pro odesílání zpráv na iPhonech. Jakmile je totiž někdo zelený, má buď Android nebo nemá zapnutá data. První je obvykle přitom správně, což s sebou nese i nesmyslnou diskriminaci. Jde to ale obejít a my vám povíme, jak požívat iMessage na Androidu. 

Apple svůj protokol zpráv na Android pravděpodobně nikdy neposkytne. Vyřešilo by to přijetí RCS, ale tomu se brání jak čert kříži. Proč? Protože vám raději doporučí, ať si koupíte iPhone. Existuje však řešení, které vám na Androidu iMessage zpřístupní, i když to má jednu možná nemilou podmínku – musíte vlastnit počítač Mac.

Co je AirMessage a jak funguje? 

AirMessage je aplikace pro zasílání zpráv jako každá jiná, přičemž může být i vaší výchozí aplikací pro zprávy na smartphonu se systémem Android. Na rozdíl od většiny podobných služeb má ale schopnost odesílat iMessage ať už z aplikace, nebo webového klienta. Jak to tedy funguje? Chcete-li používat AirMessage, musíte mít k dispozici počítač Mac, který bude fungovat jako server. Když odešlete zprávu iMessage z telefonu Android, AirMessage tuto zprávu předá vašemu Macu, který odešle obsah zprávy jako legitimní iMessage. Když obdržíte iMessage na vašem Macu, AirMessage přepošle tuto zprávu také do vašeho telefonu s Androidem. Je to sice řešení přes ruku, ale funguje poměrně spolehlivě.

Co potřebujete? 

AirMessage je skvělý nástroj pro uživatele Androidu, ale abyste jej mohli využít, musíte už stejně být alespoň jednou nohou v ekosystému Applu. Potřebujete totiž počítač Mac, který může běžet jako server, což také znamená, že musí být neustále připojen k internetu, a to logicky proto, abyste mohli odesílat a přijímat zprávy iMessage, které jedou přes data.

Program AirMessage Server lze spustit na macOS 10.10 Yosemite nebo novějším, který pokrývá relativně mnoho počítačů Mac datující se klidně až do roku 2007. Může jít tedy už o nějakého vysloužilce, který k jiné práci nevyužijete. Vyjma instalace aplikace v počítači je samozřejmě potřebné nainstalovat i aplikaci do vašeho Android telefonu.

Jak nainstalovat AirMessage 

Nejdříve je vhodné stáhnout si aplikaci AirMessage Server pro Mac zde. Ve složce Stahování pak soubor otevřete a pokračujte podle průvodce instalací. Budete muset připojit k aplikaci svůj účet Google a samozřejmě udělit patřičná oprávnění potřebná k přenosu informací. Pokud si nejste jistí, jak postupovat, tady najdete podrobný návod.

Macy nejsou nastaveny tak, aby běžely jako server hned po jejich vybalení, takže budete muset změnit několik nastavení, abyste měli jistotu, že váš Mac zůstane vždy zapnutý. MacBooky se také vždy uspí, když zavřete víko, což je nežádoucí. Jděte tedy do Nastavení systému a nabídku displejů, kde můžete nastavit zabránění automatickému režimu spánku při vypnutém displeji. 

AirMessage do Android telefonu si pak nainstalujete z Google Play zde. Stačí se v aplikaci přihlásit a už všechno jede tak, jak potřebujete. Ačkoli není AirMessage zcela dokonalé řešení, je to jeden z mála spolehlivých způsobů, jak používat iMessage na zařízení s Androidem. Dokud se Apple a Google nedohodnou na spolupráci, což se dost dobře možná ani nikdy nestane, je právě AirMessage způsob, jak si i méně technicky zdatný člověk může užít některé z výhod modrých bublin, a přitom si zachovat flexibilitu platformy Android.

Dnes nejčtenější

.