Zavřít reklamu

Každý webový prohlížeč si standardně pamatuje, co v něm hledáte. Dělá to ale pro vaše dobro, abyste se příště skrze historii dostali okamžitě tam, kam potřebujete. Některé výsledky byste ale možná v historii úplně nechtěli, a my vám teď řekneme, jak odstranit historii vyhledávání webového prohlížeče, ať je to Google Chrome nebo Samsung Internet. 

Proč mazat historii? Je to jednoduše proto, že když si vaše zařízení „půjčí“ někdo jiný, a to samozřejmě partner/partnerka, snadno zjistí, co jste si prohlíželi. To samozřejmě není záhodno, pokud se jedná o nějaký „kompromitující“ materiál, kterým může být třeba i jen nevinné hledání narozeninového daru.

Jak odstranit historii vyhledávání v Google Chrome 

  • Vpravo nahoře klepněte na nabídku tří teček. 
  • Vyberte nabídku Historie. 
  • Zde u dané stránky klepněte na křížek, čímž odstraníte jen ji. 
  • Když dáte nahoře Vymazat údaje o prohlížení, můžete smazat historii celou, smazat soubory cookie a data webových stránek a obrázky a soubory v mezipaměti. Danou volbu nebo volby stačí zaškrtnout a dole potvrdit tlačítkem Vymazat data.

Jak odstranit historii vyhledávání v Samsung Internet 

  • Vpravo dole vyberte nabídku tří linek. 
  • Klepněte na nabídku Historie. 
  • Nyní když déle podržíte prst na stránce, můžete je takto ručně označit a vpravo dole pak dát Odstranit, čímž smažete jen vybrané stránky. 
  • Kliknete-li na nabídku tří teček vpravo nahoře, můžete dát Smazat historii, kdy tímto krokem odstraníte kompletní historii prohlížení.

Jak předejít zbytečným otázkám? 

Všemu se můžete snadno vyvarovat – jak zjištění nechtěných informací, tak myšlenkám na mazání historie. Stačí totiž, když využijete anonymní režim. V případě prohlížeče Google Chrome můžete dát při náhledu karet nabídku tří teček, a zde klepnout na Nová anonymní karta. V tomto rozhraní totiž aplikace vaši historii neukládá a po zavření karty nebude vidět, kde jste v rámci webu byli.

Pokud používáte Samsung Internet, klepněte na druhou ikonu zprava, tedy nabídku karet a zde dejte Zapnout Režim utajení a následně Start. Pokud budete poté chtít používat standardní prohlížení, nezapomeňte režim vypnout. 

Dnes nejčtenější

.