Zavřít reklamu

Může vás k tomu vést několik důvodů. Můžete jen chtít schovat balíky ikon, které zbytečně zabírají vizuální prostor, bloatware a systémové aplikace, které nelze odstranit ale vy je nepoužíváte, může jít i o citlivé aplikace, abyste je uchránili před zvědavýma očima. Jak skrýt aplikace v mobilu, není nijak složité a slouží to nejen k lepší orientaci mezi aplikacemi, ale i pro zachování soukromí. 

Soukromí je důležité. Můžete mít sice zamčený telefon, ale i tak váš partner může znát kód k jeho odemčení, a to i jen čistě z bezpečnostních důvodů. Jenže v takovém případě třeba nemusíte zrovna chtít, aby byly určité tituly vidět hned na první dobrou. Když aplikace skryjete, neznamená to ale, že je nikdo nenajde. Ukáže je třeba taková historie instalací Google Play. V zařízení také pořád zůstávají složky s daty.

Samy aplikace ale nejdou najít ani přes vyhledávání. Skrytí aplikací se nicméně liší od jejich zakázání. Po zakázání již tyto aplikace nemohou využívat systémové prostředky a tím typicky zpomalovat telefon. Skrytím aplikací ale ty fungují pořád tak, jak mají určeno, jen nevidíte jejich ikonu napříč systémem.

Jak skrýt aplikace v Samsungu 

  • Přejetím prstu směrem nahoru na domovské obrazovce přejděte do nabídky aplikací. 
  • Vpravo nahoře vyberte volbu tří teček. 
  • Klepněte na Nastavení. 
  • Zde už vidíte možnost Skrýt aplikace na Domovské obrazovce a obrazovce Aplikace, kterou vyberte. 
  • Ze seznamu už stačí jen vybírat ty tituly, které chcete skrýt. Můžete je i vyhledat v liště nahoře. 
  • Klepnutím na Hot. skrytí potvrdíte. 

Tento postup tedy aplikace skryje, ale nesmažete je jím ani nijak nezakážete. Stejným postupem skryté aplikace zase také zobrazíte. Stačí k tomu opět jít do nabídky Skrýt aplikace, kde nahoře uvidíte seznam těch skrytých. Jednotlivým vybíráním je opět vracíte k zobrazení v systému. 

Dnes nejčtenější

.