Zavřít reklamu

Hodinky Galaxy Watch a telefony Galaxy spolu komunikují mnoha způsoby. A jeden z nejunikátnějších výsledků této synchronizace mezi zařízeními umožňuje aplikace na ovládání fotoaparátu. Ta umožňuje uživatelům Galaxy Watch proměnit jejich chytré hodinky na dálkové ovladače a tlačítka spouště pro fotoaparáty jejich smartphonů. I když je to nesporně „cool“ funkce, má určitá omezení. Samsung nicméně uvažuje o jejím vylepšení.

I když aplikace na ovládání fotoaparátu na Galaxy Watch dostala v průběhu času několik vylepšení (Samsung do ní v lednu dokonce přidal ovládání zoomu), stále nenabízí všechny možnosti smartphonového hledáčku. Kromě toho také postrádá integraci s fotoaplikací Expert RAW. To by se však mohlo někdy v budoucnu změnit.

Jeden z uživatelů komunitního fóra Samsungu se nedávno zeptal, jestli by mohl pořizovat fotografie Expert RAW pomocí Galaxy Watch. Moderátor fóra, který má na starosti otázky spojené s fotoaparátem, odpověděl, že Expert RAW je samostatnou aplikací nezávislou na výchozí aplikaci fotoaparátu na telefonech, a tedy nekompatibilní s aplikací na ovládání fotoaparátu na chytrých hodinkách, ale že Samsung „v budoucnu přezkoumá funkce související se vzájemnou komunikací“.

I když tato odpověď není zárukou, že aplikace na ovládání fotoaparátu bude „appku“ Expert RAW nakonec podporovat, dává jistou naději, že ano. Přinejmenším vzal Samsung tento nápad v úvahu a zabývá se jím.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.