Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se v digitálních kuloárech mluví o tom, že příští hodinkovou řadu Samsungu Galaxy Watch6 bude pohánět nový čipset. Nyní vyšlo najevo, že to nebude Exynos W980, jak se dosud spekulovalo, nýbrž Exynos W930. Je nicméně možné, že Exynos W980 byl jen prozatímní název pro Exynos W930, který nyní získal Bluetooth certifikaci.

Exynos W930 podle databáze webu Bluetooth Launch Studio podporuje Bluetooth ve verzi 5.3 a Wi-Fi. Jeho modelové číslo je S5E5515. Certifikace uvádí, že aby v čipsetu plnohodnotně fungovalo připojení Bluetooth a Wi-Fi, potřebuje dodatečný RF (radiofrekvenční) čip.

Dosud se spekulovalo o tom, že hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic budou používat čipset Exynos W980. Je možné, že Galaxy W980 a W930 jsou dva odlišné čipy, pravděpodobnější je však to, že Exynos W980 byl jen dočasným názvem pro W930. Další, méně pravděpodobnější možností je to, že Exynos W980 je výkonnější čip, který je stále ve vývoji. A teoreticky je možné i to, že Exynos W980 bude pohánět model Classic, zatímco W930 model základní.

Nová hodinková řada korejského giganta bude představena již za několik týdnů, přesněji koncem července. Spolu s ní Samsung v rámci příští akce Galaxy Unpacked uvede na scénu i nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 a zřejmě také tabletovou řadu Galaxy Tab S9 a sluchátka Galaxy Buds3.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.