Zavřít reklamu

Již za několik málo týdnů Samsung představí nové skládací smartphony Galaxy Z Flip5 a Z Fold5. Jedním z největších vylepšení prvního zmíněného bude podstatně větší vnější displej. Konkrétně by měl mít úhlopříčku 3,4 palců. Nyní vyšlo najevo, že dostane optimalizované aplikace nejen od Samsungu, ale i od Googlu.

Jak zjistil web SamMobile, vnější displej Galaxy Z Flipu5 dostane optimalizované aplikace Googlu, jako jsou Mapy, Zprávy nebo YouTube. Budeme tak prý moci vyhledávat trasy, psát „textovky“ či sledovat videa bez nutnosti telefon otevírat.

To, že Google pro vnější displej Galaxy Z Flipu5 podle všeho optimalizoval své aplikace, není nijak překvapivé. Americký technologický gigant spolupracuje se Samsungem na optimalizaci Androidu a aplikací pro ohebné telefony Galaxy již od vydání toho prvního. Příkladem za všechny budiž podpora videokomunikační služby Google Meet u režimu Flex.

Vnější displej Galaxy Z Flipu5 každopádně nenabídne plnohodnotný zážitek z Androidu, který dostanete z vnějšího displeje Galaxy Z Foldu5. Úhlopříčka 3,4 palců rozhodně není dostatečně velká na to, aby podporovala plnohodnotnou domovskou obrazovku a šuplík aplikací. Je však dobré vidět, že Samsung spolupracuje se svými partnery, aby uživatelům poskytl ten nejlepší možný zážitek.

Příští Z Flip by měl jinak disponovat 6,7palcovým ohebným displejem s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, 8 GB operační a 128 či 256 GB vnitřní paměti, dvojitým fotoaparátem s rozlišením 12 MPx a baterií s kapacitou 3700 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. Jako jeho sourozence jej bude podle všeho pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23. Obě skládačky Samsung představí koncem července.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.