Zavřít reklamu

Katastr nemovitostí České republiky nabízí údaje o nemovitostech všech typů, které se nachází na území naší republiky. Kromě informací o rozloze pozemku nebo detailech o stavbě zde můžete najít také důležité údaje o tom, na koho je daná nemovitost napsaná, případně kdo další na ní má vlastnický podíl. Kde najdete katastr nemovitostí online? A je možné vyhledat majitele nemovitosti na mobilu?

Nahlížet do katastru můžete online, zcela bezplatně, a pro získání základních, veřejně dostupných informací nemusíte ani nikam zadávat žádné osobní údaje nebo se registrovat. Jak tedy vyhledávat v katastru nemovitostí České republiky zdarma? Prvním krokem je návštěva webu nahlizenidokn.cuzk.cz. Pokud znáte přesnou adresu, klikněte na dlaždici Vyhledání stavby a zadejte příslušnou adresu. Napravo do vyhledávacího pole klikněte na Vyhledat. Zobrazí se vám základní informace o pozemku – v případě, že vás zajímá i jméno majitele, musíte v poli nad tabulkou s informacemi přepsat ověřovací kód a kliknout na Pokračovat. Poté zamiřte o něco níže do sekce Vlastníci, jiní oprávnění.

Do katastru nemovitostí můžete pohodlně nahlížet také z vašeho mobilního telefonu, a to nejen z webového prohlížeče. Pokud si nainstalujete českou aplikaci Mapy.cz, můžete v ní také snadno vyhledat informace o dané nemovitosti včetně údajů o majiteli. Nejprve spusťte aplikaci a poté na mapě najděte požadovanou nemovitost. Dlouze stiskněte nebo klepněte na pozici nemovitosti na mapě a poté povytáhněte kartu ze spodní části displeje – na závěr stačí jen klepnout na Informace o parcele v Katastru nemovitostí.

Dnes nejčtenější

.