Zavřít reklamu

Již za několik týdnů uvede Samsung na scénu své nové ohebné telefony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Oba podle všeho přinesou některé nové funkce či poměrně zásadní designové změny. Z tohoto pohledu se jako zajímavější jeví příští Z Flip. Zde je pět velkých vylepšení, na která se u něj můžeme těšit.

Větší vnější displej

Tím patrně největším vylepšením Galaxy Z Flipu5 bude podstatně větší vnější displej. U aktuální a minulé generace jeho velikost činí 1,9 palců, což poměrně limituje jeho použitelnost, u „pětky“ však s největší pravděpodobností naroste na 3,4 palce. Některé úniky se dříve zmiňovaly i o 3,8 palcích, to však není reálné, pokud příští Z Flip nebude podstatně širší než Z Flip3 a 4. A to být nemá.

Galaxy_Z_Flip_5_koncepcni_render
Samsung Galaxy Z Flip5 vpravo

V tuto chvíli není jasné, jaké funkce mnohem větší vnější obrazovka umožní, nejen my však doufáme, že nám Samsung umožní přímo z ní spouštět plnohodnotné aplikace a že se bude chlubit novými „vychytávkami“, jako jsou nové animace. Zkrátka doufáme, že na ní budeme moci dělat více, abychom zařízení nemuseli příliš často rozkládat.

Nový design pantu

Galaxy Z Flip5 bude podle všeho disponovat novým designem pantu ve tvaru kapky, díky kterému by mělo být možné jej zavřít zcela naplocho, tedy tak, aby mezi jeho oběma polovinami nebyla žádná mezera. Přispět by měl také k tomu, že na vnějším displeji nebude tak viditelná rýha, i k tenčímu profilu zařízení.

Galaxy_Z_Flip_5_koncepcni_render_2

Odolnost proti vodě i prachu

Pokud máme věřit novým únikům, Galaxy Z Flip5 i jeho sourozenec budou mít stupeň krytí IP58, což znamená, že budou stejně odolní proti vodě jako jejich předchůdci, avšak nově odolné proti prachu. To by s největší pravděpodobností souviselo s novým designem pantu. Připomeňme, že Z Flip4 a Fold4 mají certifikaci IPX8, která prachuvzdornost nezahrnuje.

Superrychlý čipset

I když Galaxy Z Flip4 není z hlediska výkonu žádné „ořezávátko“, pohání jej stále velmi výkonný čipset Snapdragon 8+ Gen 1, jeho nástupce (i nástupce čtvrtého Z Foldu) dostane do vínku superrychlý čip Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v telefonech aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 a který nemá ve světě Androidu obdoby. Kromě toho by měl Z Flipu5 umožnit vydržet na jedno nabití o něco déle, i když se neočekává, že oproti předchůdci bude mít větší kapacitu baterie (bude to tedy podle všeho opět 3700 mAh).

 

Podpora režimu DeX

Galaxy Z Flip5 přinese i vylepšení v oblasti softwaru – jako vůbec první ohebné véčko korejského obra bude podporovat oblíbený režim DeX. Pokud to náhodou nevíte, DeX vám umožňuje použít váš telefon v prostředí stolního počítače na velké obrazovce, jako je monitor či televizor, a to bezdrátově nebo pomocí adaptéru USB-C HDMI. Samsung také pro Windows a Mac nabízí aplikaci, která vám umožní používat desktopové rozhraní telefonu na jakémkoli počítači s Windows nebo Macu.

Telefony Samsungu a jeho ohebná zařízení koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.