Zavřít reklamu

Již za pár týdnů se bude konat příští akce Galaxy Unpacked, na které Samsung představí své nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Kromě nich by měl odhalit i jiná zařízení. A nyní je prakticky jisté, že to bude také tabletová řada Galaxy Tab S9, protože její nejvyšší model nyní obdržel certifikaci FCC.

Jak upozornil známý leaker SnoopyTech, tablet Galaxy Tab S9 Ultra s modelovým číslem SM-X910 prošel certifikačním procesem americké agentury FCC. Podle certifikačního dokumentu má zařízení Wi-Fi a Bluetooth, nespecifikuje však čísla verzí. Řada Galaxy Tab S9 se kromě tohoto bude podle všeho skládat ještě z modelů Tab S9 a Tab S9+.

Podle dostupných úniků budou mít všechny modely příští tabletové řady korejského obra stejný design jako jejich předchůdci, supervýkonný čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval ve smartphonové řadě Galaxy S23, 45W rychlé nabíjení a prachuvzdornost a voděodolnost podle standardu IP67. Disponovat OLED displejem má tentokrát i základní model (Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S8 používaly LCD panely). Softwarově budou velmi pravděpodobně postaveny na z Androidu 13 vycházející nadstavbě One UI 5.1.1 a podporovat dotykové pero S Pen.

Kromě nových skládaček a tabletů se očekává, že Samsung v rámci příštího Galaxy Unpacked představí také hodinkovou řadu Galaxy Watch6 a sluchátka Galaxy Buds3. Akce tentokrát neproběhne v zahraničí, ale v Jižní Koreji.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.