Zavřít reklamu

Samsung se začátkem tohoto týdne stal prvním výrobcem androidových telefonů, který vydal červnový bezpečnostní patch. Ten již dostalo několik zařízení Galaxy, například smartphone Galaxy A52s nebo tablet Galaxy Tab Active3. Korejský obr také uveřejnil, které zranitelnosti nová aktualizace opravuje.

Červnová bezpečnostní záplata zahrnuje celkem 64 oprav, z nichž 53 dodal Google a zbytek Samsung. Tři z vulnerabilit opravených americkým technologickým obrem byly označeny jako kritické, zbylé jako vysoce nebezpečné.

Korejský gigant ve svém bezpečnostním bulletinu odhalil zatím tři zranitelnosti. Zbylých osm odkryje až poté, co nový bezpečnostní patch (či následující patche) obdrží všechny telefony a tablety Galaxy. Tyto tři vulnerability postihují zařízení Galaxy běžící na Androidu 11, Androidu 12 a Androidu 13. Jedna z nich se týká zařízení používajících čipy Exynos, zatímco ostatní souvisejí s chybami bezpečnostní platformy Knox a jejího režimu CC (Common Criteria).

Můžeme očekávat, že Samsung během několika příštích týdnů vydá červnovou bezpečnostní aktualizaci po celém světě na další smartphony a tablety Galaxy. V našem pravidelném „aktualizačním“ seriálu se samozřejmě dozvíte, na které konkrétně.

Dnes nejčtenější

.