Zavřít reklamu

Aplikace Google v systému Android přináší nový widget zobrazující informace ze světa financí s názvem Finance Watchlist. Informoval o tom server 9To5Google. Tento nový widget se připojuje k řadě dalších, které Google nabízí pro chytré telefony a tablety se systémem Android a patří mezi ně například At a Glance, Search Bar, Sound Search nebo Počasí, i když některé jsou k dispozici exkluzivně pro zařízení Pixel.

Finance Watchlist je schopen zobrazovat informace o kryptoměnách, indexech a akciích, přičemž veškerá data zobrazená v tomto widgetu čerpají ze služby Google Finance. Ta bohužel prozatím vlastní aplikaci nemá, pročež se technologický gigant ze Silicon Valley uchýlil k její integraci do aplikace Google.

V horní části widgetu najdeme prostor pro zobrazení informace o vybrané akcii s grafem i čísly, u ostatních v seznamu se zobrazují pouze aktuální kurzy a procentuální změna oproti předchozímu dni.

Pokud jde o možnosti přizpůsobení, lze vybrat mezi doporučenými investicemi a akciemi s nejvyšším pohybem, jež vykázaly největší zisk či ztrátu. Portfolio nebo seznam sledovaných akcií můžete také seřadit podle názvu, symbolu a hodnoty vzestupně i sestupně. Widget Finance Watchlist po vizuální stránce využívá dynamických barev pro lepší orientaci a nechybí ani tlačítko obnovení pro načtení nejnovějších informací.

Nový widget je prozatím součástí beta verze 14.22.12.29 aplikace Google, lze však očekávat, že se v brzké době stane součástí široce dostupné aktualizace.

Dnes nejčtenější

.