Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že WhatsApp je globálně nejpopulárnější aplikací pro zasílání zpráv, můžeme si jen představit množství adres URL, které jsou v ní odesílány a přijímány každý den. Zdá se však, že jedna adresa způsobuje ve verzi pro Android vážný problém.

Jak objevil etický hacker vystupující na Twitteru pod jménem Brute Bee, odeslání adresy URL wa.me/settings způsobí padání WhatsAppu ve smyčce. Zdá se, že problém se týká pouze androidové verze, a to jak ve verzi pro spotřebitele, tak pro firmy. Problém potvrdil web Android Authority, podle kterého testované zařízení běželo s verzí 2.23.10.77. Jak poznamenal, problém se může týkat i jiných verzí.

Normálně by adresa wa.me/settings odkazovala na nastavení WhatsAppu. V androidové verzi aplikace však způsobí konstantní padání. Když se aplikace restartuje, funguje normálně, pokud se však pokusíte k chatu znovu dostat, aplikace začne opět padat. Naštěstí nejsou postiženy žádné další chaty, takže této „smyčce selhání“ se lze vyhnout tím, že tento konkrétní chat nebudete znovu otevírat.

Nejjednodušším dočasným řešením problému je použít WhatsApp ve webové verzi, která tímto bugem není postižena, a zprávu s adresou URL smazat. Tím se věci vrátí do normálu. Lze předpokládat, že společnost Meta si je problému vědoma a brzy vydá aktualizaci s příslušnou opravou.

Dnes nejčtenější

.