Zavřít reklamu

Ať už vlastníte Galaxy Watch4 nebo Watch5, můžete mít někdy potřebu uložit si obsah jejich displeje. Může se jednat o nějakou aktivitu, kterou si chcete zachytit formou obrázku, rozhraní nějaké aplikace nebo samozřejmě cokoli jiného, co vám displej zobrazí. Vše, co si pak takto zachytíte, se vám navíc automatiky odešle do aplikace Galerie ve spárovaném telefonu.

Největší opodstatnění má printscreen na Samsung Galaxy Watch ve sdílení aktivity, kdy ji pošlete někomu, kdo třeba nemá stejné zařízení, aniž byste posílali komplexní výstup ze Samsung Health. My tuto funkci pak samozřejmě používáme velice často proto, abychom vám s její pomocí přinášeli návody na Wear OS.

Jak na Galaxy Watch udělat snímek obrazovky

Tento návod platí obecně pro Wear OS v hodinkách Galaxy Watch, takže aktuálně funguje v řadě 4 a 5, je ale pravděpodobné, že tomu tak bude i v připravovaných Galaxy Watch6. V hodinkách jiných výrobců ale tento postup fungovat nemusí, protože ty mají jiné zákonitosti a jiné nadstavby.

Chcete-li tedy udělat snímek obrazovky Galaxy Watch, současně stiskněte obě tlačítka na pravé straně hodinek. Budete-li úspěšný, uvidíte na ciferníku, jak problikne, a miniatura vyfoceného obsahu displeje vyjede směrem vzhůru. Můžete pak jít do aplikace Fotky (povytažením prstu ze spodu displeje), kde následně uvidíte všechny své otisky obrazovky. Stejně tak je najdete v aplikaci Galerie v telefonu Galaxy.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.