Zavřít reklamu

Možná jste pamětníky jako my a zažili jste dobu, kdy se na počítačích hojně používaly spořiče obrazovky. Ty měly na tehdejších CRT monitorech velký význam, neboť jejich obrazovky chránily před vypálením. V době LCD a jiných panelů už potřeba nejsou, nicméně stále existují a uživatelům slouží ke zpestření monitoru ve chvílích, kdy počítač nepoužívají.

Spořiče obrazovky také existují na androidových telefonech. Na nich však fungují jinak než na počítačích – aktivují se pouze při nabíjení, přesněji řečeno, když se během něj automaticky vypne obrazovka. V tomto návodu se dozvíte, jak spořič obrazovky zapnout na telefonech Samsungu. Je to vlastně velmi jednoduché.

Jak nastavit spořič obrazovky na Samsungu

  • Jděte do Nastavení.
  • Vyberte možnost Displej.
  • Sjeďte úplně dolů a vyberte položku Spořič displeje.

Jako spořič obrazovky si můžete vybrat možnost Barvy (přesněji se jedná o různé barevné přechody), Fotky, Rámeček fotografie nebo Tabulka fotografií. Klepnutím na ikonu ozubeného kolečka vedle tří posledních zmíněných možností si můžete zvolit, ze kterých zdrojů chcete, aby fotky pocházely (na výběr je Fotoaparát a Stažené a aplikace jako WhatsApp, Facebook, Twitter nebo Snapchat – pokud je používáte).

Dnes nejčtenější

.