Zavřít reklamu

Zadávat text je někdy zbytečně zdlouhavé, navíc obrázek mnohdy vydá za tisíc slov. Jak na Samsungu vyhledávat pomocí obrázků, jde samozřejmě učinit mnoha způsoby, my vám ale ukážeme možná ten nejjednodušší a především ověřený. 

Zařízení Samsungu jsou samozřejmě úzce spjatá s ekosystémem Googlu. Právě ten nabízí i funkci Google Lens, která dokáže rozpoznat scénu na obrázku nebo fotografii a na základě ní vám poté předložit výsledky hledání. S nastupující AI je samozřejmě dost dobře možné, že se celý proces ještě urychlí, i když už nyní je to otázka jen několika málo kliknutí. 

Jak na Androidu vyhledávat pomocí obrázků 

Základem všechno je aplikace Google Chrome. Pokud ji v telefonu nemáte, můžete si tento vyhledávač nainstalovat z Google Play zde. Po otevření aplikace pak prakticky jen stačí zvolit symbol fotoaparátu ve vyhledávacím poli. Po odsouhlasení přístupu můžete vybrat fotografii nebo obrázek ze své galerie, klepnete-li do horního pole, můžete vyhledávat přímo skrze Fotoaparát. Vždy jen musíte snímek vyfotit spouští. 

To je prakticky vše. Chrome vám totiž přímo nabídne, co na obrázku rozeznal a nabídne vám k tomu výsledky vyhledávání. Hodí se to nejen pokud nechcete zadávat text, ale právě pokud nějakou věc neznáte a chcete ji identifikovat – třeba právě jako plemeno psa, nebo kupříkladu i nějakou květinu, památku atd. 

Dnes nejčtenější

.