Zavřít reklamu

V poslední době to vypadá, že pomalu každý produkt potřebuje na palubě nějakou podobu generativní AI. Je skutečně udivující, jak prudkým vývojem umělá inteligence prošla, s trochou nadsázky takřka přes noc. Explozi v současných měřítcích započal raketový start služeb jako je ChatGPT nebo Stable Diffusion/DALL-E, následovaných mnoha dalšími. Jak už to tak bývá, nablýskanou novinku chce každý a Opera samozřejmě nechce zůstat stranou.

Opera oznámila, že do prohlížeče přibude Aria, umělá inteligence, schopná prohledávat internet a sestavovat odpovědi na všechny vaše otázky. Založena je na GPT OpenAI a vyzná se také v dokumentaci podpory Opery, takže vám může být nápomocná i v případě, že byste náhodou měli s prohlížečem nějaký problém. Dokáže pomoci prakticky se vším, s čím jiné chatboty integrující v sobě umělou inteligenci. Airu lze požádat, aby vymyslela vtip, který ještě nikdo neřekl, chtít, aby za vás zkomponovala text písně nebo vám pomohla při psaní kódu… Možnosti jsou téměř neomezené.

Pokud vám to všechno zní tak nějak povědomě, není se čemu divit. Před nedávnem totiž do svého prohlížeče Microsoft Edge tento technologický gigant také zakomponoval generativní umělou inteligenci, a to poměrně dobře. Abychom však byli k Opeře spravedliví, ta se o vstup do hry s umělou inteligencí pokouší už nějakou dobu. Nejprve představila zkratku pro přístup k ChatGPT a poté uvedla svůj přepracovaný prohlížeč Opera One, ve kterém je pro generativní AI ještě více prostoru. Aria je tedy vlastně jen dalším logickým krokem.

Uživatelé, kteří si chtějí novou umělou inteligenci Opery, která je prozatím v beta verzi, vyzkoušet, tak mohou učinit stažením Opera One na svých počítačích nebo v případě mobilních zařízení s Androidem sáhnout po prohlížeči Opera v obchodě

Opera v Google Play

Dnes nejčtenější

.