Zavřít reklamu

Aplikace ChatGPT od společnosti OpenAI se konečně dostala do mobilního světa. Jako první dorazila do App Storu určeném pro platformu iOS, přičemž společnost slibuje, že se brzy objeví i na Androidu. 

ChatGPT je v podstatě základní vykreslení toho, jak vypadá umělá inteligence pro uživatele. Společnost OpenAI tím má na svědomí jednoho z nejpokročilejších chatbotů s umělou inteligencí, který umožňuje uživatelům klást mu otázky a konverzovat s nimi. Je tak pokročilý, že jej dokonce používá i Microsoft jako základ pro svůj Bing Chat, ačkoli modely AI mají před sebou ještě dlouhou cestu, pokud jde zejména o faktické zdrojů.

V mobilních zařízeních samozřejmě tato „inteligence“ v nativní podobě dosud chyběla, i když několik vývojářů třetích stran se o ni pokoušelo. Nyní OpenAI oficiálně oznámilo, že model ChatGPT je už k dispozici v App Store pro iOS (v US App Store zde), přičemž uživatelé Androidu jsou na řadě. Co to ale přesně znamená, se nedá říct, i když se nelze očekávat, že by to mělo být nějak daleko.

Boj v plném proudu

Až aplikace přijde i na Android, očekáváme stejné strukturování, jaké se nachází v aktuálně dostupné aplikaci pro iOS. Předplatitelé tak budou mít přístup k výkonnější a pokročilejší verzi jazykového modelu GPT-4 a rychlejší odezvě (ChatGPT Plus stojí 19,99 dolarů). Kromě toho budou mít bezplatní uživatelé přístup k Whisperu, tedy softwaru společnosti pro rozpoznávání hlasu, a k synchronizaci mezi více zařízeními. V podstatě jde o všechno, co jste mohli dělat už dříve, ale nyní je to k dispozici v nativní mobilní aplikaci.

Toto přichází v době, kdy se Google snaží zvýšit svůj vliv na umělou inteligenci pomocí svých nových laboratoří, jako je Duet AI a generativní AI ve vyhledávání Google. Tyto funkce nejsou zrovna chatbotem, i když AI ve vyhledávání by teoreticky měla být dobrým zdrojem informací, pokud přítomný jazykový model dokáže rozlišit fakta od fikce. Do světa umělé inteligence se pak snaží naskočit i Apple, i když úplně jinak, než bychom očekávali. 

Dnes nejčtenější

.