Zavřít reklamu

Na jednoduchou otázku může být poměrně jednoduchá odpověď – protože chcete mít větší kontrolu nad úpravami fotografií. Právě v tom je krása RAW formátu, který zachytí scénu co nejvěrněji originálu a s minimem komprimace. Právě s úpravou výsledku je ale poté nutné počítat, protože bez ní nevypadá zrovna líbivě. 

Namísto výstupu ve formátu JPEG, který je komprimovaný na co nejmenší velikost souboru na úkor maximálního množství detailů, poskytuje RAW fotografům možnost přistupovat k nekomprimovaným datům snímku přímo ze snímače fotoaparátu. Protože je pak na platformě Android dostupná aplikace Adobe Lightroom, Samsung přímo doporučuje editovat výsledky právě v ní.

Co když nejsem profík? 

Pokud nejste profesionální fotograf, může se vám zdát, že je práce s formátem RAW příliš obtížná. Snímky RAW mají tendenci být hodně statické. Pokud však máte zařízení podporující aplikaci Expert RAW, umožní vám tato inovativní aplikace fotoaparátu bez námahy fotografovat do lineárních 16bitových souborů RAW DNG s ještě větší čistotou a širším dynamickým rozsahem, než mají běžné soubory RAW. Níže můžete vidět poměrně inspirativní video, jak aplikace pomáhá skutečným profesionálům. 

Krása fotografování v Expert RAW spočívá v tom, že máte přístup ke všem nekomprimovaným datům od okamžiku, kdy jste stiskli tlačítko spouště. Pomocí Quick Share můžete tyto lineární soubory DNG RAW snadno odeslat do jiných zařízení Samsung Galaxy a poté je otevřít v aplikaci zaměřené na následné zpracování, jako je právě ideálně například Adobe Lightroom. Pomocí profilu Samsung Expert RAW Lightroom si pohrajte se světly, vyvážením, stíny a dalšími nastaveními, aby vaše vize skutečně ožila.

Důležité je nebát se a vyzkoušet to, když už na to máte ten hardware. Uvidíte, že to dostanete do ruky a zamilujete si to. Ne samozřejmě při každém focení, jako jsou momentky, ale když už máte v kapse tak výkonné fotografické zařízení, byla by škoda nevyužít plného jeho potenciálu, za který jste ostatně vydali své těžce vydělané peníze. Seznam podporovaných telefonů najdete zde.

Telefony Galaxy s podporou Expert RAW koupíte zde

Dnes nejčtenější

.